Anna Komorowska o wynikach pierwszej tury. ''Ludzie zostali w domu''

- Ludzie myśleli, że bez nich da radę. Dlatego nie poszli głosować - mówiła w TVP Info Anna Komorowska o porażce wyborczej swojego męża.

Żona prezydenta tłumaczy wyborczą porażkę społecznym nastrojem. Wyraża przekonanie, że sympatycy jej męża zostali w domach, gdyż pewni byli zwycięstwa. Anna KomorowskaAnna Komorowska Fot. SŁAWOMIR KAMIŃSKI / Agencja Wyborcza.pl Fot. SŁAWOMIR KAMIŃSKI / AG

- Ludzie, którzy są skłonni na mojego męża zagłosować, czuli się uspokojeni i wygodnie zostali w domu albo w swoich ogródkach. Myśleli, że bez nich sobie poradzi. Tymczasem okazało się inaczej - opowiadała na antenie TVP Info. Zapytana o przyczyny przegranej, przyznaje jednak, że problem leży w nieodpowiednio prowadzonym dialogu ze społeczeństwem.

Przypominamy, że zwycięzcą pierwszej tury został Andrzej Duda, z wynikiem 34,76 procent zdobytych głosów. Drugie miejsce przypadło Bronisławowi Komorowskiemu, któremu udało się uzyskać wynik 33,77 procent. Frekwencja wyborcza wyniosła 48,8 procent. Ten wynik czyni ją najniższą w historii naszego kraju.

DOSTĘP PREMIUM