Żakowski: Kopacz zmarnowała okazję, by zahamować erozję PO. Traumatyczny dryf

?Ewa Kopacz właśnie straciła doskonałą okazję, by zrobić znaczący ruch i odwrócić lub zahamować sondażową erozję Platformy? - pisze Jacek Żakowski w serwisie Polityka.pl o zmianach w rządzie. Jego zdaniem PO stała się górą lodową, która może już tylko topnieć.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJacek Żakowski przekonuje w serwisie Polityka.pl, że PO stała się górą lodową. "Majestatycznie i z żelazną konsekwencją dryfuje kursem, na którym bezkompromisowo topnieje" - zaznacza publicysta.

Chwilowa trauma? Gorzej

Zdaniem Żakowskiego partia rządząca weszła na tę ścieżkę, gdy Bronisław Komorowski zapowiedział referendum ws. JOW. Miał to być przejaw chwilowej traumy, okazało się jednak, że to głębszy problem. Nie naprawiają go, według publicysty, nowe twarze w gabinecie Ewy Kopacz. Zmiany w rządzie Żakowski nazywa "rutynowym machnięciem wiosłami", które nie może posłużyć jako przełom.

Żakowski recenzuje nominacje. Marian Zembala, współpracownik Zbigniewa Religi, w Ministerstwie Zdrowia? To efekt popularności filmu "Bogowie", a równie dobrze do resortu można było skierować Piotra Głowackiego, który Zembalę grał w filmie. Adam Korol w Ministerstwie Sportu? Przez pozostałe do końca kadencji kilka miesięcy nie ma znaczenia. Adam Czerwiński ministrem skarbu? Znany z afery hazardowej nie gwarantuje, że uspokoi nerwowość w państwowych spółkach przed nowym politycznym rozdaniem. A Marek Biernacki skierowany do nadzoru służb to według Żakowskiego po prostu przydział dla konserwatywnego katolika.

"Ewa Kopacz właśnie straciła doskonałą okazję, by zrobić znaczący ruch i odwrócić lub zahamować sondażową erozję Platformy. A następnej takiej okazji nie widać" - zaznacza Żakowski. I przewiduje, że PO czeka już tylko "smutny, traumatyczny dryf".

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

DOSTĘP PREMIUM