"Fakt": "Na Sikorskiego czeka posada w Atlantic Council"

Radosław Sikorski zgodnie z zapowiedzią zrezygnował z funkcją marszałka Sejmu, a Ewa Kopacz zapowiedziała, że "jedynka w Bydgoszczy może być jego marzeniem". Czym zajmie się polityk? "Fakt". informuje, że może znaleźć pracę w prestiżowym amerykańskim think-tanku Atlantic Council.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNa wtorkowym posiedzeniu Sejmu Radosław Sikorski zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka . Tę decyzję zapowiedział już przed dwoma tygodniami, kiedy Ewa Kopacz zapowiedziała zmiany w rządzie w związku z wyciekiem akt z tzw. afery podsłuchowej.

Podjąłem się zadania, które pani premier mi postawiła, to znaczy bycie liderem listy w moich rodzinnych okolicach, w Bydgoszczy - mówił wtedy Sikorski. Jednak zaprzecza temu sama szefowa rządu. - Może to jest jego marzenie. Nie odpowiadam za to, co moi posłowie opowiadają - mówiła Ewa Kopacz w poniedziałek na antenie TVN24. - Powiedziałam, aby opiekował się swoim regionem. To na pewno nie jest jednoznaczne z jedynką na liście wyborczej - dodała premier.

Dziennik "Fakt", powołując się na anonimowe źródło w "bliskim otoczeniu" byłego marszałka, twierdzi, że Sikorski może liczyć na stanowisko konsultanta w zajmującym się sprawami międzynarodowymi think-tanku Atlantic Council.

Posada za nawet kilkaset tys. dolarów rocznie

- Tu byłby szeregowym posłem, tam zacierają ręce, że mogą korzystać z wiedzy polityka z takim doświadczeniem - mówi anonimowa osoba z otoczenia Sikorskiego, cytowana przez "Fakt".

Dziennik zwraca uwagę, że w jednym z oddziałów think-tanku, Radzie Międzynarodowych Doradców, jest już już trzech Polaków: Jan Kulczyk, Aleksander Kwaśniewski, oraz Zbigniew Brzeziński. To właśnie w tym tej części ośrodka badawczego miałby pracować Sikorski.

Jak informuje "Fakt", zarobki dyrektorów w Atlantic Council to ok.100 tys rocznie. "Doradcy zarabiają więcej, a szef ośrodka ma rocznie 420 tys. dolarów", czytamy w dzienniku. Sikorski miałby być porządnym członkiem Rady m.in. ze względu na polityczne doświadczenie oraz międzynarodowe kontakty.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM