Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do senatorów: Odrzućcie ustawę o in vitro

Zdaniem środowiska ustawa o leczeniu niepłodności jest ?sprzeczna z szeroko pojętym interesem społecznym?. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia apeluje do senatorów o odrzucenie przyjętej przez Sejm ustawy.

W swoim apelu Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca się do tych, którzy ,,rozumieją, jak wielkie zagrożenie dla ochrony życia i zdrowia niesie legalizacja procedury in vitro praktycznie bez ograniczeń", o uświadamianie tej prawdy reprezentującym obywateli senatorom poprzez kierowanie do nich stosownych pism czy kontakt osobisty.

Zdaniem Federacji już sam tytuł ustawy wprowadza w błąd (nazwana jest procedurą leczniczą) i jest nieadekwatny do jej treści.

Autorzy apelu twierdzą, że tylko kilku procentom dzieci poczętych in vitro dane jest się urodzić, reszta ,,obumiera lub jest uśmiercana na kolejnych etapach ich życia zarodkowego, embrionalnego i płodowego".

Procedura in vitro - czytamy w apelu PFROŻ - niesie ze sobą negatywne skutki zdrowotne i moralne dla rodziców, zwłaszcza matek. Metoda ta narusza godność osoby ludzkiej - dziecka i jego rodziców.

PFROŻ apeluje do Senatu RP o odrzucenie ustawy o leczeniu niepłodności jako "sprzecznego z szeroko pojętym interesem społecznym i zaproponowanie ustawy, która wspierać będzie autentyczne leczenie niepłodności, a ponadto skoncentruje się na profilaktyce tego poważnego problemu".

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM