Gdzie jest burza? Tutaj sprawdzisz, czy będzie grzmieć

Burze w całej Polsce ostatnio spowodowały wiele zniszczeń. Sprawdź, gdzie jest burza - tutaj znajdziesz zaktualizowane informacje na temat sytuacji pogodowej.

Na stronie Burze.dzis.net można sprawdzić z dość duża dokładnością, gdzie w Polsce występuje burza. Dzięki temu wiadomo czy w danej chwili w części Polski do, której się wybieramy będzie ładna pogoda.

Jeśli chcemy dowiedzieć się gdzie jest burza w innych krajach Europy, ale też świata warto spojrzeć na mapę ze strony Blitzortung.org , która jest dość dokładna i na bieżąco aktualizowana.

Prognoza burz na 24h

Ciekawą inicjatywą jest też Sieć Obserwatorów Burz . Ta organizacja pozarządowa na swojej stronie internetowej umieszcza prognozę dotyczącą burz na najbliższe 24 godziny. Oprócz tego amatorzy burz umieszczają na niej najnowsze informacje o tym, jak dokładnie przebiegają obecne w Polsce burze i w jaki sposób mogą się rozwinąć. To też dobre źródło wiedzy o meteorologii i zjawiskach przyrodniczych - tłumaczy na bieżaco to, co dzieje się w danym czasie z pogodą w Polsce.

DOSTĘP PREMIUM