Parlamentarzystka z Argentyny karmiła piersią podczas posiedzenia. Jej zachowanie rozpoczęło debatę o karmieniu dzieci w pracy

- Jeśli to nie pokazuje oddania obywatelom to co w takim razie? - napisała jedna z użytkowniczek Twittera, komentując postawę młodej posłanki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Victoria Donda Perez jest prawniczką i działaczką na rzecz praw człowieka. Podczas jednej z ostatnich sesji argentyńskiego parlamentu karmiła piersią swoją córkę - 8-miesięczną Trilce. Na stoliku obok nich leżały zabawki i akcesoria dla dzieci. Część komentatorów stwierdziła, że takie zachowanie parlamentarzystki było niestosowne. Inni uważali, że powinna zasłonić swoje piersi bielizną dla karmiących matek. Jednak przeważają pozytywne reakcje na zachowanie Dondy Perez - wiele osób uważa, że to pokazuje jej zaangażowanie, zarówno w politykę, jak i macierzyństwo: - Jeśli to nie pokazuje oddania obywatelom to co w takim razie? - napisała jedna z użytkowniczek Twittera o postawie posłanki.

Sprawa rozpoczęła też debatę publiczną o karmieniu piersią w miejscu pracy. Wielu internatów zwracało uwagę, że parlamentarzysta jest uprzywilejowaną osobą ze względu na swoją pozycję - inne kobiety nie mogłaby sobie pozwolić na takie zachowanie podczas pracy.

Kim jest Victoria Donda Perez?

Parlamentarzystka urodziła się w 1977 roku. Jest najmłodszą kobieta-parlamentarzystka w historii Argentyny oraz pierwszym dzieckiem zaginionych działaczy politycznych zasiadającym w Kongresie Narodowym. Gdy Donda Perez miała 26 lat, dowiedziała się, że mężczyzna, którego uważała za swojego ojca, był dręczycielem i odebrał ją prawdziwym rodzicom - więźniom politycznym. Ich los do dziś jest nieznany. O historii życia parlamentarzystki nakręcono film dokumentalny pt. "Familia de sangre".

DOSTĘP PREMIUM