Szydło w Nowej Soli zrobiła konferencję w zrujnowanej fabryce. Prezydent miasta oburzony. "Żałosny spektakl"

Kandydatka PiS na premiera pokazywała zrujnowane budynki w Nowej Soli jako przykład potrzeb "Polski lokalnej". - Nowa Sól potrzebuje odbudowy tego terenu - mówiła. - Szkoda, że pani Szydło nie sfotografowała się na tle pięknej i rozwijającej się Nowej Soli - skomentował oburzony prezydent miasta Wadim Tyszkiewicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas-Teren fabryki nici Odra powinien wyglądać zupełnie inaczej niż dziś. Polska musi odbudować przemysł - mówiła podczas konferencji prasowej Szydło. Oceniła, że odbudowa gospodarki w oparciu o polski przemysł to temat zaniedbany. - Od ośmiu lat nie słyszymy ze strony rządzących, by robili cokolwiek dla wsparcia polskiego przemysłu i tych, którzy chcą go odbudowywać - powiedziała.

Do konferencji odniósł się na swojej stronie na Facebooku prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, wyraźnie poirytowany takim prezentowaniem jego miasta. Z kolei internauci zauważyli, że choć niektóre budynki fabryki są opuszczone, to sama firma produkująca nici działa pod inną nazwą - jako "Zakład produkcji nici MEGA".

"Żałosny spektakl pani Szydło"

"Szkoda, że kandydatka na premiera nie wspomniała, że przez dwa lata, kiedy PiS był przy władzy, rząd nic nie zrobił dla tego miasta i tej fabryki, dalej rozprzedając jej majątek"- napisał w emocjonalnym wpisie na Facebooku Tyszkiewicz i nazwał konferencję Szydło "żałosnym spektaklem".

"Szkoda, że pani Szydło nie sfotografowała się na tle pięknej i rozwijającej się Nowej Soli, bo zaprzeczyłoby to fałszywej tezie polityków tej partii, że Polska jest w ruinie" stwierdził prezydent miasta, a na dowód zestawił zdjęcie z konferencji z innymi zdjęciami Nowej Soli.

Tyszkiewicz był też wyraźnie oburzony pokazywaniem Nowej Soli w negatywnym świetle i wykorzystywaniem wizerunku miasta w grze politycznej. "Przez lata pracowaliśmy na swoją markę i wizerunek, żeby teraz przez zapotrzebowanie polityczne być pokazanym całej Polsce jako miasto ruin i chwastów", napisał.

"Do czego jeszcze, do jakich kłamstw i manipulacji są gotowi posunąć się politycy, oszukując wyborców, żeby dorwać się do władzy?", dodał Tyszkiewicz.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

TOK FM PREMIUM