Baczyński: Ruch Kukiza to nie była polityka, to było wystąpienie estradowe. Wroński: On niszczył Babilon

- Kukiz był enigmą. A to, czego się właśnie o nim dowiedzieliśmy, jest zatrważające - mówił w Poranku Radia TOK FM Jerzy Baczyński, redaktor naczelny ?Polityki?. - Jego antysystemowość zwróciła się przeciwko wszystkim dokoła. Skorpion zaczął kąsać sam siebie - wskazywał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJerzy Baczyński, redaktor naczelny "Polityki", mówił w Poranku Radia TOK FM, że historia Pawła Kukiza to historia roztrwonienia politycznego kapitału. - Te jego 10 proc., które wciąż utrzymuje w sondażach, to i tak coś niezwykłego jak na stan tego przedsięwzięcia - wskazywał.

Baczyński przekonywał, że ruchowi Kukiza bliżej było do przedsięwzięcia artystycznego niż politycznego. - Niszczył Babilon - zauważył Paweł Wroński.

Ostatnie dni to wyjątkowo trudny czas dla Pawła Kukiza i jego środowiska . Projekt list wyborczych spotkał się ze zmasowaną krytyką, głównie przez wciągnięcie na nie narodowców i celebrytów, m.in. Liroya. Do tego doszła wpadka w TV Republika , odejście rzecznika i list jednego ze współpracowników, który w desperacji sugerował, że może lepiej w ogóle wycofać się z wyborów. Sytuacja wygląda na tyle poważnie, że komentatorzy zaczynają wątpić już nie tylko w wejście Kukiza do Sejmu, ale nawet zebranie podpisów umożliwiających start w wyborach.

 

TOK FM PREMIUM