Gratka dla miłośników ambitnego kina o ważnych sprawach. Human Doc obejrzysz bez wychodzenia z domu [KINOPLEX.PL ZA DARMO]

Swięto dla miłośników filmów zaangażowanych. Dzięki Kinoplex.pl szanse na zobaczenie filmów festiwalu Human Doc mają ci, którzy z różnych powodów na festiwalowe projekcje nie trafią. Filmy można obejrzeć za darmo.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC "Globalny Rozwój w Kinie" jest pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecim na świecie innowacyjnym wydarzeniem łączącym kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne.

To nie jest zwykły festiwal - pojawiają się na nim filmy dokumentalne - długo- i krótkometrażowe, które podejmują trudne i ważne tematy dotyczące globalnych problemów i wyzwań.

To nie jest łatwe kino dla każdego, tylko dla wymagających ludzi, których interesuje, co się dzieje na świecie.

Jak czytamy na stronie festiwalu, filmy pokazują świat w zbliżeniu: życie za mniej niż jednego dolara dziennie, walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, konflikty . To unikalne połączenie przyjemnego z pożytecznym: kina dokumentalnego na najwyższym światowym poziomie, kampanii społecznych, debat i dyskusji.

Internetowa edycja HumanDoc w Kinoplex trwa do 20 grudnia.

Będzie można obejrzeć 24 filmy - 12 premier z tegorocznego festiwalu i 12 filmów z poprzedniej edycji.

WSZYSTKIE za darmo.

W tym tygodniu polecamy film "Uwolnić Asia Bibi". Jak czytamy na stronie festiwalu jest to film inspirowany książką "Bluźnierstwo" napisaną przez francuską dziennikarkę Anne Isabelle Tollet. Historia Asii Bibi - chrześcijanki z Pakistanu, która została skazana na śmierć przez powieszenie za rzekome bluźnierstwo w stosunku do Proroka Mahometa. Film ukazuje także tragiczny los dwóch pakistańskich polityków, którzy wstawili się za Asią Bibi: Salmana Taseera - gubernatora Pendżabu, muzułmanina; Shahbaza Bhatti'ego - chrześcijańskiego Ministra ds. Mniejszości. Do tej pory rodzina Asii Bibi musi pozostawać w ukryciu.

TOK FM PREMIUM