Gliński: Kraśko miał "zlecenia". Dziennikarz odpowiada: Przykro mi, że wicepremier mojego kraju myśli w ten sposób. Trzeba dużo złej woli...

- Miałem z panem Kraśką do czynienia i wiem, jakie miał zlecenia - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister Piotr Gliński. - Zawsze podziwiam łatwość, z jaką politycy wypowiadają mocne słowa i stawiają zarzuty, których nie popierają dowodami - odpowiedział w Poranku Radia TOK FM Piotr Kraśko.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego, mówił m.in. "Miałem z panem Kraśką do czynienia i wiem, jakie miał zlecenia. Można było poznać te zlecenia po sposobie przeprowadzonych przez niego wywiadów".

- Zawsze podziwiam łatwość, z jaką politycy wypowiadają mocne słowa i stawiają zarzuty, których nie popierają dowodami. Tyle pięknych rzeczy może powiedzieć minister kultury i nie wiem, czy należy do nich stawianie fałszywych zarzutów. Przykro mi, że wicepremier mojego kraju myśli w ten sposób, że ktoś komuś daje zlecenie. Przez cztery lata nikt nigdy żadnych zleceń nie dawał. Trzeba dużo złej woli, żeby doszukiwać się w pracy dziennikarzy mediów publicznych zleceń. Przypomnę, że Telewizja Publiczna cieszyła się 80-proc. zaufaniem Polaków. Życzyłbym politykom połowy takiego zaufania - powiedział Kraśko w Poranku Radia TOK FM. Kraśko, szef "Wiadomości" TVP, stracił pracę krótko po tym, jak prezesem został Jacek Kurski. Był jedną z pierwszych osób, które zwolniono - pracę stracili m.in. Hanna Lis, Beata Tadla, Karolina Lewicka czy Piotr Maślak.

Zobacz też: książki Piotra Kraśki w formie ebooków >>

TOK FM PREMIUM