Sellin: Lech Kaczyński pozostał wierny ideałom "Solidarności" do końca. To on jest jej symbolem

- Lech Kaczyński jest ikoną i symbolem "Solidarności". On był drugą najważniejszą osobą w związku w czasach przełomu jako zastępca Wałęsy - mówi w "Rz" Jarosław Sellin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Śp. Lech Kaczyński jest ikoną i symbolem "Solidarności". On był drugą najważniejszą osobą w związku w czasach przełomu jako zastępca Wałęsy. Różnica polega na tym, że Lech Kaczyński pozostał do końca swych dni wierny ideałom "Solidarności", a Wałęsa w gruncie rzeczy porzucił je w latach 90. i później - mówi Jarosław Sellin w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" .

Wiceminister kultury surowo ocenia Lecha Wałęsę - nie w latach 90. - Gdyby Wałęsa przyznał się na początku swej prezydentury do swojej hańby z lat 70., przeprosił i zadośćuczynił pokrzywdzonym, jego prezydentura mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, a być może większość narodu by mu wybaczyła - stwierdza Sellin.

IPN upubliczniła część dokumentów znalezionych w domu gen. Kiszczaka. Dziwnym trafem są to teczki TW "Bolka". Znajdują się w nich m.in. zobowiązanie współpracy i pokwitowania odbioru pieniędzy podpisane "Lech Wałęsa". Ws. prawdziwości podpisu nie wypowiedział się grafolog.

Cały wywiad na stronach "Rz">>

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM