Gliński już obiecał, Sellin potwierdza: Pomnik smoleński na Krakowskim Przedmieściu stanie i tak

- Polacy mogą być pewni, że pomnik stanie przez Pałacem Prezydenckim - zapowiedział w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? Jarosław Sellin, wiceminister kultury.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wiceminister kultury zapowiedział, że pomnik smoleński stanie przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. I to "z Lechem Kaczyńskim na czele" - powiedział Sellin w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Niedawno sam minister kultury Piotr Gliński mówił, że pomnik zostanie postawiony na Krakowskim Przedmieściu. Politycy PiS forsują ten pomysł wbrew np. architektom, którzy przypominają, że Krakowskie Przedmieście jest przestrzenią zamkniętą i nie można tam nic zbudować. Dodatkowo jest tam niewiele miejsca.

Tych samych argumentów używała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy: Na Krakowskim nie ma miejsca na pomnik. Gliński poniesie historyczną odpowiedzialność za postawienie pomnika smoleńskiego.

Co uważa na ten temat Sellin? - To nie ma znaczenia. O będzie zapamiętane jako złośliwa małostkowość. Jestem historykiem, mam zmysł historyczny i wiem, że jeśli przez dwa tygodnie po katastrofie setki tysięcy Polaków wskazało to miejsce, oddając tam hołd, to tam pomnik stanie. Powtórzę: pomnik smoleński stanie na Krakowskim Przedmieściu. Polacy mogą być tego pewni - kończy Sellin.

Jak katastrofa w Smoleńsku zmieniła Polskę? Przeczytaj w wywiadach Teresy Torańskiej >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM