Baczyński: Rządzący zabrnęli tak, że trudno, by ustąpili. Kaczyński jak desperat, pójdzie na wojnę ze wszystkimi

- Zawstydzającą merytoryczną i polityczną porażkę w sprawie TK PiS spróbuje przykryć tzw. audytem rządu PO-PSL. Nie darmo przez sto dni szukano w ministerstwach haków na poprzedników - pisze w najnowszej ?Polityce? Jerzy Baczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJerzy Baczyński nie ma wątpliwości, jak rząd PiS zareaguje na opinię Komisji Weneckiej ws. zmian w Trybunale Konstytucyjnym.

Ujawniony w weekend przez "Gazetę Wyborczą" wstępny projekt nie zostawia złudzeń. Opinia będzie krytyczna. Zdaniem Baczyńskiego jednak raport Komisji Weneckiej zostanie zlekceważony przez rząd PiS. - Rządzący zabrnęli tak daleko, że trudno wyobrazić sobie, by ustąpili. Na razie Jarosław Kaczyński sprawia wrażenie desperata, który byle nie okazać słabości, byle się nie ośmieszyć, gotów jest na wojnę ze wszystkimi - pisze w najnowszej "Polityce" Jerzy Baczyński .

- Łatwo wyobrazić sobie główne przekazy dnia partyjnej propagandy: że orzeczenie Komisji Weneckiej to zemsta europejskich lewaków za nasz dzielny opór wobec przyjmowania uchodźców, że to kolejny zamach na polską suwerenność, że opinie prawne w sprawie TK są różne i podzielone, że Komisja Wenecka, Trybunał Konstytucyjny i w ogóle sądy wypowiadają opinie, a ostateczny to jest Sąd Boży, że może coś przyjmiemy, a coś nie, ale się zobaczy. Na pewno zawstydzającą merytoryczną i polityczną porażkę w sprawie TK PiS spróbuje przykryć tzw. audytem rządu PO-PSL. Nie darmo przez sto dni szukano w ministerstwach haków na poprzedników - pisze Baczyński.

Cały komentarz w najnowszej "Polityce">>

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM