Tym o Kaczyńskim: Tchórzem podszyty facet boi się, że jego ponure mowy zostaną zapomniane

Tak ostro Stanisław Tym o Kaczyńskim jeszcze nie pisał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasStanisław Tym w swoim felietonie w najnowszej "Polityce" zastanawia się, o co chodzi rządowi, "który tylko kłamie". Po co "wciskanie ciemnoty" i "zamęt"?

- Tchórzem podszyty facet , który rozpaczliwie lęka się wszystkiego, zamknięty w swojej ruinie, boi się, że przeminie bez żadnego sukcesu. Że czas jego ponurych przemówień na kolejnych miesięcznicach może nie być nawet wspomniany słówkiem za 50 lat. Kto dziś pamięta Bieruta i Cyrankiewicza - pyta retorycznie Stanisław Tym w "Polityce".

Satyryk i publicysta pisze: Prezes PiS wie, że najpiękniejszym pomnikiem uczczenia pamięci tragicznie zmarłego prezydenta powinien być szacunek dla konstytucji i Trybunału Konstytucyjnego. Bratu taki pomnik się należy. To on przecież przypominał, że "Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli". Tak brzmi pierwszy artykuł konstytucji. Ale to siedem słów. Nie traktujmy ich poważnie. Lech Kaczyński będzie miał tylko liczne figury na cokołach. A pod nimi już nie miesięcznice, a tygodnice i szczucia.

QUIZ: Podstawowe fakty o Trybunale Konstytucyjnym, które każdy obywatel powinien znać. Kto może zmienić orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego? Przekonaj się! Rozwiąż QUIZ

Cały komentarz w najnowszej "Polityce">>

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM