Baczyński: Dla ludzi pamiętających PRL paplanina PiS to rozczulający powrót do przeszłości

- Odrzucanie ingerencji Zachodu w wewnętrzne sprawy państw socjalistycznych było kanonem współczesnej propagandy, z której wzorów TVP czerpie bez opamiętania - zauważa w - zauważa w ?Polityce? Jerzy Baczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZamach, zdrada, donoszenie na Polskę, zdrada stanu - PiS nie ustaje w oskarżeniach. - Jaki mamy przekaz? Polska naruszyła potężne zagraniczne interesy, wstała z kolan, więc teraz instytucje europejskie w odwecie naruszają naszą suwerenność i ingerują w wewnętrzne sprawy - komentuje redaktor naczelny tygodnika "Polityka" Jerzy Baczyński .

- Dla ludzi pamiętających PRL ta paplanina to rozczulający powrót do przeszłości. Odrzucanie ingerencji Zachodu w wewnętrzne sprawy państw socjalistycznych było kanonem współczesnej propagandy, z której wzorów TVP czerpie bez opamiętania. Suwerenność interpretowano jako prawo władzy do robienia na swoim terytorium i ze swoimi obywatelami co zechce - ocenia naczelny w "Polityce".

Baczyński zaznacza jednak, że różnica jest, bo obecna władza ma mandat demokratyczny, ale... - Władza, która ostentacyjnie nie szanuje ani konstytucji, ani obywateli, odbiera sobie prawo do szacunku i lojalności - stwierdza Baczyński.

Cały komentarz w najnowszej "Polityce">>

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM