Makowski: PiS jak słoń w składzie porcelany. Nie wie, jak się zachować, więc obraża

- Obrażać sojuszników, wymachiwać szabelką to każdy pieniacz potrafi. By skutecznie dbać o kraj, trzeba i wiedzy, i obycia, i wyobraźni. A PiS, co widać gołym okiem, nie rozumie nie tylko Europy, ale także Polski - uważa Jarosław Makowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJarosław Makowski, filozof i publicysta na swoim blogu pisze o piątkowym posiedzeniu Sejmu. - PiS nie ma pomysłu, jakie miejsce Polska ma zajmować w zjednoczonej Europie i jak poprawnie, a nie tylko ich obrażać, układać nasze relacje z kluczowymi sojusznikami - Brukselą, Niemcami, Francją, Stanami Zjednoczonymi? - uważa. - Bo obrażać sojuszników, wymachiwać szabelką to - przepraszam - każdy pieniacz potrafi. By skutecznie dbać o kraj, trzeba i wiedzy, i obycia, i wyobraźni. A PiS, co widać gołym okiem, nie rozumie nie tylko Europy, ale także Polski - pisze Makowski.

Jego zdaniem PiS "zamiast skutecznego działania w ramach UE i NATO, by poszerzać pole bezpieczeństwa i dobrobytu obywateli, pohukuje i krzyczy". - Innymi słowy: rząd Szydło porusza się na arenie europejskiej jak słoń w składzie porcelany - pisze publicysta.

- Premier Szydło i obóz rządzący wciąż muszą powtarzać, że są patriotami. Ba, wielkimi patriotami. Dlaczego? Otóż premier Szydło powtarzając, jak wielką jest patriotką, zdradza, nieświadomie, że Polacy, którzy widzą jej działania, obracające w pył pozycję Polski na arenie międzynarodowej, mają spore wątpliwości, czy tak postępuje premier kochający swój kraj. Dla kontrastu: Jan Paweł II nie mówił wciąż, że jest wielkim patriotą, bo Polacy widząc, jak działa na rzecz Polski, nie mieli wątpliwości, że jest człowiekiem, który nigdy nie tracił z pola widzenia dobra swojej ojczyzny - ocenia.

Cały wpis na blogu>>

Jarosław Makowski to filozof, teolog i publicysta. Jest radnym sejmiku śląskiego z ramienia P.

TOK FM PREMIUM