Komorowski przed Trybunałem Stanu? "To jest środowisko, które lubuje się w zemstach politycznych"

- Nie wiem, co siedzi w głowach polityków PiS. Wiem, co siedzi w sercach. Nienawiść, chęć zemsty i umiejętność sięgania po niegodziwe środki - mówił były prezydent Bronisław Komorowski w programie #RZECZoPOLITYCE.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Czy uważa pan, że PiS postawi pana przed prokuratorem czy Trybunałem Stanu za Smoleńsk, likwidację WSI? - pytał Bronisława Komorowskiego Andrzej Stankiewicz w programie #RZECZoPOLITYCE . - Czy będą pana prawnie rozliczać czy chodzi o atakowanie stricte polityczne? - precyzował dziennikarz.

- Nie wiem, co siedzi w głowach polityków PiS - przyznał były prezydent. - Wiem, co siedzi w ich sercach. Nienawiść, chęć zemsty i umiejętność sięgania po niegodziwe, kłamliwe środki - mówił. Jego zdaniem, to "środowisko, które lubuje się w zemstach politycznych". - Szczególnie, kiedy ma władzę. Liczę się ze wszystkim, każdym nieprawdziwym oskarżeniem, oszustwem - zaznaczał Komorowski, dodając, że "nie zamierza być biernym".

Polityk mówił o rządach PiS, źle oceniał rozpoczęcie ich "akcji odpowiedzialności za Polskę". - W kampanii wyborczej zaczęli od kłamstw i obietnic nie do zrealizowania. Wygrali w znacznej mierze poprzez kłamstwo wyborcze - stwierdził. Według Komorowskiego kłamstwem były zapowiedzi obniżenia wieku emerytalnego. - Już dzisiaj nic nie mówią na temat powrotu do systemu emerytalnego sprzed reformy - mówił.

Cały wywiad w programie #RZECZoPOLITYCE .

DOSTĘP PREMIUM