Szczyt NATO. Zestawy dla dziennikarzy: miód pitny, czekoladki, karta miejska i "ściąga" z polskimi politykami

Dwa tysiące dziennikarzy będzie relacjonować szczyt NATO w Warszawie. Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało dla nich zestawy, które mają ułatwić im pracę. Co w nich jest?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW piątek w Warszawie zaczyna się dwudniowy szczyt NATO. Do Warszawy przybędą czołowe postaci z krajów członkowskich, centrum stolicy będzie zamknięte, mieszkańcy miasta masowo biorą wolne, bo problemów z przemieszczaniem się może być sporo.

Co dostaną dziennikarze?

Na imprezę akredytowało się ok. 2 tys. dziennikarzy. Część z nich odebrała już dziś pakiety dla mediów. Rano na organizacji imprezy suchej nitki nie zostawił Jacek Pałasiński - doświadczony dziennikarz - ironizował m.in. na temat publikacji przygotowanych przez MON . Dziennikarze dostaną skróconą historię Polski z informacjami o chrzcie Polski, Szczerbcu, Grunwaldzie, Koperniku i Wiktorii Wiedeńskiej.

Notes, czekoladki i miód pitny

Co jeszcze jest w pakiecie? Rzeczy praktyczne - np. karta miejska (z wejściówkami do muzeów), przybory do pisania, notatnik czy "ściąga" z twarzami polskich polityków. Dodatkowo koszulki i materiałowa torba.

Na relaks po pracy - poza wspomnianymi książkami historycznymi - dziennikarze dostali miody pitne, a dla łasuchów przygotowano dodatkowo czekoladki w papierkach moro (z alkoholem). Na pamiątkę zostanie okolicznościowa przypinka do garnituru z logo imprezy oraz magnes z grą słów "Pol And More".

Miejscem szczytu będzie Stadion PGE Narodowy, przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski, szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony w Pałacu Prymasowskim.

Na jego organizację zaplanowano w budżecie państwa około 160 mln zł. Spodziewanych jest 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO, Banku Światowego, ONZ i UE.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM