Żakowski radzi opozycji: Schetyna musi zakończyć ten żenujący spektakl podchodów, docinków, grymasów i dąsów. Inaczej skończy się PO

"Platforma Schetyny ma szansę zrobić coś dobrego. Platforma walcząca ze Schetyną może tylko wzmocnić obecną władzę" - stwierdza na swoim blogu Jacek Żakowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTrzech posłów PO - Stanisław Huskowski, Jacek Protasiewicz i Michał Kamiński - zostało w środę wykluczonych z PO . Powód? "Działanie na szkodę partii i wizerunku PO". "Schetyna robi czystkę. Dobrze to nie wygląda. Ale Platforma nie ma teraz wyglądać. Ma działać. Musi być skuteczna. Czyli musi być jedna" - pisze na swoim blogu Jacek Żakowski.

"Cała opozycja wciąż jeszcze nie pozbierała się z wyborczej traumy" - uważa publicysta. "Chodzi nie tyle o szok wywołany samą utratą władzy, co o przejęcie jej przez sejmową większość, która działa w nieznanym wcześniej stylu. Na ten, najoględniej mówiąc, 'nowy styl' PiS-u nikt w Polsce nie ma dobrej, skutecznej odpowiedzi". To zdaniem Żakowskiego, inna gra partii rządzącej. "Nie wiadomo jeszcze jaka to jest gra, ale wiadomo, że w nowej grze każdy musi siebie na nowo wymyślić" - dodaje.

"Niesforni politycy mogli dalej topić partię"

Tymczasem największa partia opozycyjna pogrążona jest w "wojnie domowej". "Czas walki o władzę w PO musi minąć. Czas zacząć poważnie walczyć o władzę w Polsce" - apeluje Żakowski. Jak podkreśla, to "coraz bardziej żenujący spektakl podchodów, docinków, grymasów i dąsów wymienianych między częścią obozu byłej Pani Premier, który przegrał wybory prezydenckie, parlamentarne i wewnątrzpartyjne, a obozem Schetyny, który zdobył fotel szefa partii".

Ten spektakl Grzegorz Schetyna, jako szef partii, musi zakończyć. "Inaczej skończy się PO" - wieszczy dziennikarz. "Można więc żałować (lub nie-) usuniętej przez Schetynę trójki niesfornych polityków (ja za nimi nie płaczę), ale nie warto się z nimi solidaryzować" - pisze. Ponieważ, jak dodaje, "to nie są orły mogące zbawić Platformę i tym bardziej Polskę. A bujając partią mogli ją dalej topić".

"Platforma Schetyny ma szansę zrobić coś dobrego. Platforma walcząca ze Schetyną może tylko wzmocnić obecną władzę" - kończy Żakowski.

Cały tekst na blogu Jacka Żakowskiego .

Opozycja "po znajomości wrzuca temat TK do zachodnich mediów"? >>>

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM