Passent: Władze przeznaczają setki milionów złotych na obronę wizerunku Polski... Chyba przed sobą

Daniel Passent nie oszczędza nikogo. W swoim felietonie smaga biczem krytyki rząd, ale i największą partię opozycyjną. "Lokalny Erdogan wyrzucił z partii trzech posłów, którzy byli nieposłuszni. To kolejny etap rozpadu partii, która jeszcze niedawno rządziła" - pisze.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"To, co się wyprawia, nie mieści się w głowie. To jakiś czarny tydzień w polskiej polityce" - pisze na swoim blogu Daniel Passent. Dostaje się tu i opozycji, i obozowi władzy.

"Lokalny Erdogan wyrzucił z partii trzech posłów, którzy byli nieposłuszni" - pisze. "To kolejny etap rozpadu partii, która jeszcze niedawno rządziła, a kilka lat temu 'nie miała z kim przegrać' i w oczach znacznej części społeczeństwa była oznaką normalności" - dodaje publicysta.

"Teraz widać, jak mści się pragmatyzm Tuska bez Tuska" - zauważa Passent. "Kiedy wybitny skądinąd lider przeniósł się do Brukseli, nie pozostał po nim żaden etos, żaden program, wokół którego partia mogłaby pozostać zjednoczona. Ostała się walka o władzę, z której Platforma chyba się już nie podniesie" - wieszczy.

"Władza wyniszcza i demoralizuje, zwłaszcza absolutna"

Rząd zdaniem Passenta "też zaczyna potykać się o własne nogi. Jeszcze niedawno PiS imponował żelazną konsekwencją, wyglądał na nieomylny i niezwyciężony. Teraz widać, jak władza wyniszcza i demoralizuje, zwłaszcza władza absolutna".

Passent wytyka partii Jarosława Kaczyńskiego wycofanie się z podwyżek płac dla rządzących ("nagle, widząc niechętną reakcję (szybki sondaż?) populistów i ludzi rozsądnych, 'grupa posłów' uciekła w panice, żadnego projektu nie ma"), apel smoleński ("wciskany na siłę w każdą uroczystość z udziałem wojska") oraz słowa o Jedwabnem i pogromie kieleckim ("urzędowe kłamstwo historyczne", "wstyd i wielka szkoda dla reputacji naszego kraju").

A na koniec... "W nocy Sejm ma się zajmować niesławną ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, czyli wbijać kolejny gwóźdź do jego trumny. A drugą ręką władze przeznaczają setki milionów złotych na obronę wizerunku Polski - chyba przed sobą" - pisze Passent.

Cały felieton do przeczytania tutaj .

Jażdżewski: Tusk, Schetyna, Petru wyglądają jak wyciągnięci sprzed dekady. Robią wszystko, żeby przekonać Polaków, że nie są alternatywą >>>

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM