Jażdżewski o reprywatyzacji: PO widziała nadciągający kataklizm i nic z tym nie zrobiła. Zasługuje na wyginięcie

"Nieuregulowane prawa własności, spuszczani na drzewo spadkobiercy, wściekli mieszkańcy oddawanych kamienic stanowią mieszankę wybuchową, która w serii eksplozji skumuluje się w końcu w efektownym KABUM!" - pisze na swoim blogu Leszek Jażdżewski. Jak twierdzi, bomba zniszczy Platformę Obywatelską.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Droga prawico, prawdziwą, a nie urojoną, dekomunizacją byłoby uchwalenie ustawy reprywatyzacyjnej" - pisze na swoim blogu Leszek Jażdżewski z czasopisma "Liberte!". "Rozśmieszają mnie do łez ci, którzy twierdzą, że Polska jest bastionem neoliberalizmu. To zjawisko występowało w Polsce niemal wyłącznie w gazetach, a i to do czasu, wystarczy spojrzeć choćby jak władza, w tym tzw. prawica, traktuje w Polsce prawa własności" - zaznacza.

Dostaje się głównie PO: "Nijak nie mogę zrozumieć, jak można nie załapać, że reprywatyzacja i 'dekret Bieruta' w szczególności, które dotyczą najbardziej życiowych interesów mieszkańców największych miast, to dla partii z ambicjami reprezentowania wielkomiejskiej klasy średniej bomba z opóźnionym zapłonem?". Zdaniem Jażdżewskiego, "nieuregulowane prawa własności, spuszczani na drzewo spadkobiercy, wściekli mieszkańcy oddawanych kamienic stanowią mieszankę wybuchową, która w serii eksplozji skumuluje się w końcu w efektownym KABUM!".

PO to "kolejna grupa oportunistów zamiatających problem pod dywan"

"PO nie wyróżnia się w kwestii reprywatyzacji na tle PiS czy SLD niczym nadzwyczajnym" - przyznaje naczelny "Liberte!". "Ot, po prostu kolejna grupa oportunistów zamiatających problem pod dywan, niech kolejny rząd się tym zajmie. Ale żeby ekipa tak doświadczonych politycznych wyjadaczy z Tuskiem na czele nie wykazała zupełnie podstawowego instynktu samozachowawczego i nie dostrzegła nadciągającego kataklizmu?" - dziwi się.

"Dinozaury musiały wyginąć, bo nie były w stanie się przystosować do nagłej zmiany klimatu. Nie można ich jednak winić za to, że nie zrobiły nic w sprawie nadciągającej asteroidy" - pisze na zakończenie Jażdżewski. "PO widziała nadciągający kataklizm i nic z tym nie zrobiła. Dlatego zasługuje na wyginięcie dużo bardziej niż nieszczęsne wielkie gady z mezozoiku " - podsumowuje.

Cały felieton do przeczytania tutaj .

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM