Manifestacja przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. "Powiedz rządzącym ani kroku dalej - razem ratujmy kobiety!"

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny w niedzielę będzie manifestować pod Sejmem. To "sprzeciw wobec nieludzkiego projektu Stop aborcji". Demonstracja rozpocznie się o 11.55.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasInstytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris" chce całkowitego zakazu aborcji. A także karania lekarzy m.in. za nieumyślne spowodowanie śmierci "dziecka poczętego". Pierwsze czytanie projektu ustawy Stop aborcji ma odbyć się w przyszłym tygodniu w Sejmie. Tego samego dnia posłowie pochylą się również nad projektem ustawy liberalizującej prawo antyaborcyjne.

"Dzieckiem poczętym jest człowiek w prenatalnym okresie rozwoju, od chwili połączenia się żeńskiej i męskiej komórki rozrodczej" - możemy przeczytać w projekcie "Ordo Iuris" . Napisano tam również, że "kto powoduje śmierć dziecka poczętego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5". Sprzeciwia się temu Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która planuje protest w tej sprawie pod Sejmem.

"Ani kroku dalej"

18 września o 11.55 odbędzie się dwugodzinna manifestacja . "Staniemy w obronie naszych praw. Będziemy manifestować nasz sprzeciw wobec nieludzkiego projektu Stop aborcji. Będzie nas dużo. Mamy wsparcie organizacji pozarządowych i inicjatywy nieformalnych, a przede wszystkim 215 tysięcy osób, które poparły projekt Ratujmy Kobiety" - piszą organizatorzy.

"Bądź tam z nami i zademonstruj swój sprzeciw. Nasze życie i zdrowie nie mogą się stać polem do walki politycznej. Powiedz rządzącym ANI KROKU DALEJ - nie pozwól, żeby w życie weszła ustawa, która stawia na szali nasze życie i zdrowie. Razem Ratujmy Kobiety!" - apelują.

Federacja chce liberalizacji prawa antyaborcyjnego . Postuluje m.in. by kobieta miała prawo do legalnej aborcji do końca 12. tygodnia ciąży. Nowością jest zapis dotyczący 72-godzinnego terminu na przeprowadzenie zabiegu, jeśli kobieta zdecyduje się na aborcję przed upłynięciem 12. tygodnia ciąży. Pomysłodawcy chcą też, by każdy miał zapewniony dostęp do środków antykoncepcyjnych, a w szkołach pojawiły się lekcje z "wiedzy o seksualności człowieka".

Pierwsze czytanie projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym macierzyństwie zaplanowane jest na 26. posiedzenie Sejmu 21-23 września. Jak pisze Federacja, czytanie będzie miało miejsce w czwartek 22 września o 15.15. Tego samego dnia zaplanowano również czytanie projektu Stop aborcji.

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM