Prof. Środa: Kraj tonie. Jesteśmy na drodze do Fanatycznego Państwa Katolickiego. I ma apel: Przestańcie chodzić do kościoła!

Magdalena Środa komentuje dzisiejsze głosowanie. Posłowie zdecydowali, że sejmowa komisja zajmie się restrykcyjnym projektem "Stop aborcji". Przepadł za to obywatelski projekt "Ratujmy Kobiety".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPosłowie opowiedzieli się przeciwko odrzuceniu projektu zakazu aborcji. Za skierowaniem go do komisji i dalszym procedowaniem nad nim głosował cały klub PiS i posłowie Kukiz'15. Projekt przygotowany przez Ordo Iuris zakłada zakaz aborcji i kary więzienia dla kobiet. Przeciwko tej zmianie prawa protestowały m.in. przed Sejmem środowiska kobiece.

Sejm odrzucił za to w pierwszym czytaniu projekt liberalizacji prawa aborcyjnego.

- Czas na rewolucję - napisała na Facebooku prof. Magdalena Środa, filozof i etyk, związana z Kongresem Kobiet. - Głosowanie w Sejmie nad ustawami aborcyjnymi i skierowanie do komisji tej barbarzyńskiej ("Stop Aborcji"), to kolejny, tym razem milowy, krok na drodze ku piekłu kobiet czy - jak kto woli - na drodze do Fanatycznego Państwa Katolickiego, bo nawet nie do średniowiecza, które było znacznie bardziej tolerancyjne dla kobiet - napisała na Facebooku.

Zobacz wideo

Prof. Środa nawołuje w uderzenie w fundamenty "fanatyzmu, głupoty, zaściankowości i nienawiści do kobiet". Czyli? Kościół.

- Przestańcie chodzić do Kościoła, Bóg jest wszędzie! - apeluje.

- Obudźcie się ci, którzy wspieracie ten nieludzki kościół, a potem dziwicie się, że nie macie praw, że jesteście otoczeni przez złych, okrutnych ludzi, którzy bardziej przejmują się zapłodnioną komórką niż Waszym życiem. (...)Ten kraj tonie, niedługo zostanie po nim tylko pełna kościelna taca i ruiny.

TOK FM PREMIUM