Kurski: Abonament nie jest dla TVP przywilejem. Polacy jakoś płacą po 50 zł pakiety stacji komercyjnych...

To, że zapłacimy abonament radiowo-telewizyjny wydaje się bardziej niż pewne. Zdaniem Jacka Kurskiego nie ma się co oburzać na 10 zł dla mediów publicznych, skoro wielu Polaków płaci o wiele więcej za pakiety telewizji komercyjnych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Konieczne jest wprowadzenie opłaty abonamentowej - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jacek Kurski. - Obecnie Telewizja Polska jest upośledzona w stosunku do telewizji komercyjnych . Nie dajmy sobie wmówić, że opłata abonamentowa jest dla TVP przywilejem. Ma ona wynosić 10-12 zł miesięcznie, a tymczasem ok. 10 mln Polaków korzysta z usług Cyfrowego Polastu i nc+ płacąc średnio 50 zł komercyjnego abonamentu miesięcznie - mówi Jacek Kurski w wywiadzie dla "GP".

Wczoraj pojawiły się doniesienia, że forsowany przez długi czas pomysł na powszechną opłatę audiowizualną upadł , a wszyscy właściciele telewizora lub radia mają płacić nowy abonament.

TVP naprawdę polska

Prezes Kurski roztacza wizję "swojej" telewizji. Jeśli wygra konkurs na prezesa TVP spodziewać możemy się stacji, która "reprezentuje polski punkt widzenia i łączy Polaków wobec narodowych celów. Ma to być telewizja z "pluralistyczną informacją" i "uczciwą debatą".

Jeszcze więcej konkretów? Kurskiemu marzy się polska wersja "Wspaniałego stulecia"(superprodukcja z Turcji o czasach panowania sułtana - red.) oraz - i to nowość - "infotainment" w "Teleexpressie" - "Co się dzieje" ma ruszyć od stycznia 2017 i zawierać lifestyleowy komentarz do bieżących wydarzeń.

Oglądalność? Jest super

"Wiadomości" - sztandarowy program informacyjny TVP - zaliczyły serię spektakularnych spadków oglądalności , choć ostatnio wróciły na pozycję lidera .

Prezes Kurski wdał się w kuriozalny spór z ośrodkiem badawczym. Teraz wyjaśnia, że Nielsen badania przeprowadza w dużych miastach, więc badania nie oddają do końca prawdy. A prawda jest taka, że - jak mówi prezes Kurski - "Wiadomości" miażdżąco wygrywają z "Faktami".

Zobacz wideo

DOSTĘP PREMIUM