Tym pastwi się nad szkolną gazetką o "twórcach Polski porozbiorowej". Widzi, że ewidentnie brakuje jednej osoby

- Na zdjęciach kolejno: Józef Piłsudski, Jan Paweł II i Lech Kaczyński. Skutki tego nieprzemyślanego ograniczenia się do trzech osób mogą być dla szkoły fatalne - pisze o ściennej gazetce w szamotulskim gimnazjum Stanisław Tym.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasStanisław Tym, publicysta i satyryk, nie mógł odmówić sobie skomentowania w "Polityce" słynnej na całą Polskę gazetki ściennej w gimnazjum.

- Szkolna gazetka w gimnazjum im. Stanisława Staszica w Szamotułach przestawia swoje typy "twórców Polski porozbiorowej". Na zdjęciach kolejno: Józef Piłsudski, Jan Paweł II i Lech Kaczyński. Skutki tego nieprzemyślanego ograniczenia się do trzech osób mogą być dla szkoły fatalne - ironizuje Tym.

A "generał broni"?

- Żyje przecież wśród nas człowiek, którego zasługi dla Polski porozbiorowej są nie do wymienienia w jednym małym felietoniku. Za rok, dwa upomni się o swe dobre imię generał broni Bartłomiej Misiewicz. Autorką tej gazetki jest nauczycielka na wylot przerośnięta PiS. Liczy, i pewnie się nie przeliczy, że tzw. reforma edukacji stanie się ciałem. Stanisław Staszic, oświeceniowy reformator i przyrodnik z licznymi talentami (z jego inicjatywy powstały choćby pierwsze huty cynku w Polsce), w dodatku ksiądz, jako patron szkoły długo się chyba nie utrzyma, gdy z programu niemalże znikną chemia, geografia, fizyka i biologa, a zostanie tylko przysposobienie obronne - wieszczy Tym.

I cios w Protasiewicza-kinomana

Dodatkowo felietonista mistrzowsko rozprawia się też z pomyłką Protasiewicza: Czytałem wywiad ze Smogorzewskim i nabrałem jeszcze większej ochoty na Jego film - napisał na Twitterze stając się obiektem drwin po przekręceniu nazwiska Wojciecha Smarzowskiego, wybitnego reżysera.

- Europejski demokrata Jacek Protasiewcz przeczyał wywiad ze "Smogorzewskim" i to go zachęciło, by wbrać się na ''Wołyń". - Dobrze, że nie "Wołomin" - dopieka.

Cały felieton w najnowszym wydaniu "Polityki">>

Zobacz też: Premier Szydło przemawia w Sejmie. A po tych słowach opozycja głośno: 'Misiewicze, Misiewicze'

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM