Środa: impertynenta Kaczmarczyka Szydło wymieniła na aferzystę Lipińskiego. On ma się tak do równości jak Kaczyński do macierzyństwa

Prof. Magdalena Środa, filozof, etyk i była pełnomocniczka ds. równego traktowania krytykuje powołanie na to stanowisko Adama Lipińskiego. - Nie ma cienia orientacji w problematyce antydyskryminacyjnej. To kolejny krok w okazywaniu pogardy wobec kobiet. Nie mają praw, nie mają nawet pełnomocnika

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWczorajsza dymisja ministra finansów Pawła Szałamachy i zwiększenie wpływów wicepremiera Mateusza Morawieckiego "przykryło" nieco zmianę na stanowisku pełnomocnika do spraw równego traktowania oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Wojciecha Kaczmarczyka na stanowisku zastąpi dotychczasowy minister w kancelarii premiera Adam Lipiński. Wiceprezes PiS zajmował się dotąd kontaktami z parlamentem - zastąpi pełnomocnika ds. równego traktowania. - Premier wymieniła impertynenta i ignoranta Kaczmarczyka na aferzystę Lipińskiego - napisała na Facebooku Magdalena Środa, filozof i etyk.

Środa była pełnomocnikiem rządy ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. Na stanowisko powołał ją w 2004 r. premier Marek Belka.

- Adam Lipiński ma się tak do równości jak Kaczyński do macierzyństwa - pisze środa. - Bez cienia orientacji w problematyce antydyskryminacyjnej. Myślę, że to kolejny krok w okazywaniu pogardy wobec kobiet. Nie mają praw, nie mają nawet pełnomocnika - ubolewa Środa.

Środa wypomina Lipińskiemu bycie jednym z bohaterów tzw. afery taśmowej (TVN ujawnił nagrania rozmów Renaty Beger z politykami PiS o jej poparciu rządzącej partii i korzyściach, jakie w zamian za to mogłaby otrzymać - red.). - Fantastyczne standardy moralne ma ta władza, fantastyczne! Ale wyspowiadają się i alleluja i do przodu - dodaje.

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM