Przedwyborcza akcja "Nasza Europa" rusza w Radiu TOK FM

6 debat z kandydatami do europarlamentu w 6 polskich miastach oraz dyskusje w studiu poświęcone pozostałym okręgom wyborczym - to nowa akcja Radia TOK FM pod hasłem "Nasza Europa". Przedwyborcze spotkania otwarte dla zainteresowanych transmitować będziemy na antenie stacji oraz na tokfm.pl.

- Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują, jak wyglądać będzie nasza Europa. Stąd takie właśnie hasło tegorocznej akcji. W ciągu trzech majowych tygodni przypomnimy, jak działa Unia Europejska, jak ważny jest Parlament Europejski oraz ile zyskaliśmy na członkostwie we wspólnocie - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Cykl debat pod nazwą "Nasza Europa" Radio TOK FM zainauguruje tuż po majówce - na pierwszą debatę zapraszamy już 7 maja. Spotkania, odbywające się w majowe wtorki i czwartki - kolejno w: Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Częstochowie, Lublinie i Gdańsku, będą okazją do poznania lokalnych kandydatów do europarlamentu oraz ich poglądów. Wszystkie debaty są otwarte - słuchacze Radia TOK FM mogą przyjść i zadać w ich trakcie swoje pytania. Każda debata będzie transmitowana na żywo na antenie Radia TOK FM, a także - w formie wideo - na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku

Debaty zaczynają się zawsze o godzinie 18.

Kiedy i gdzie debatujemy? Zobacz HARMONOGRAM:

7 maja - Warszawa, siedziba Krajowej Izby Gospodarczej, ul.Trębacka 4
9 maja - Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, wejście wschodnie, ul. Głogowska 10
14 maja - Łódź, Teatr Nowy przy ul. Zachodniej 93, Mała Scena
16 maja - Częstochowa, Muzeum Częstochowskie, Al. NMP 45
21 maja - Lublin, Wydział Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Aula im. Ignacego Daszyńskiego, pl. Litewski 3
23 maja - Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, Audytorium, pl. Solidarności 1

Relacje z cyklu debat będzie można znaleźć na stronie tokfm.pl. Dodatkowo w zakładce "Nasza Europa" - w ramach specjalnej sondy - po każdym spotkaniu internauci będą mogli ocenić ugrupowania biorące w nim udział.

Dobór gości debaty jest zawsze arbitralną decyzją redakcji TOK FM. W każdym mieście wybieramy maksymalnie pięcioro spośród wszystkich kandydatów. Sondaże przedwyborcze nie dyktują nam składu zaproszonych gości. Organizowane przez nas debaty to nie tylko spotkanie z kandydatami i słuchaczami, ale również ograniczona do 2 godzin audycja transmitowana przez Radio TOK FM w całej Polsce. Zbyt duża liczba rozmówców uniemożliwiłaby merytoryczną rozmowę.

To już kolejna seria debat organizowana przez Radio - za każdym razem nasze debaty odbywały się w tej formule.

Ale to nie wszystko!

Dodatkowo redakcja Radia TOK FM planuje rozmowy w studiu z kandydatami z pozostałych 7 okręgów wyborczych:

8 maja - Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie 
10 maja - Podkarpackie 
13 maja - Małopolskie i Świętokrzyskie 
15 maja - Mazowieckie 
17 maja - Dolnośląskie i Opolskie 
20 maja - Kujawsko-Pomorskie 
22 maja - Lubuskie i Zachodniopomorskie

Słuchacze stacji będą też mogli dowiedzieć się, co zmieniło się w poszczególnych regionach Polski dzięki Unii Europejskiej. A dzięki specjalnym "Przewodnikom europejskim" emitowanym na antenie lepiej zrozumieją specyfikę działania Parlamentu Europejskiego. 

Akcja "Nasza Europa" nawiązuje do działań Radia TOK FM pod hasłem #Usłysz. We wrześniu 2014 r. rozpoczął się cykl programów "Usłysz swoje miasto" nadawanych co środa z innego miejsca w Polsce - w 3 miesiące stacja odwiedziła 11 miast. W kolejnym roku, przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło akcję "Usłysz swojego prezydenta", a przed wyborami parlamentarnymi - debaty z kandydatami do Sejmu w ramach akcji "Usłysz swojego posła". W 2017 r. odbyła się akcja "Usłysz swoją szkołę" obejmująca cykl debat poświęconych skutkom reformy edukacji, a w 2018 r. - akcja "Usłysz swoje miasto" organizowana przed wyborami samorządowymi w 12 polskich miastach. Wszystkie debaty były transmitowane na żywo na antenie stacji i w internecie.

DOSTĘP PREMIUM