"Nasza Europa" w TOK FM. O co chodzi w tej akcji?

Przedwyborcza akcja Radia TOK FM pod hasłem "Nasza Europa" to cykl debat z kandydatami do europarlamentu, organizowanych w 6 polskich miastach. To także dyskusje w studiu poświęcone pozostałym okręgom wyborczym. Ale to również przewodniki zarówno po związkach polskich regionów z Unią Europejską, jak i po kompetencjach samego Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

- Wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują, jak wyglądać będzie nasza Europa. Stąd takie właśnie hasło tegorocznej akcji. W ciągu trzech majowych tygodni przypomnimy, jak działa Unia Europejska, jak ważny jest Parlament Europejski oraz ile zyskaliśmy na członkostwie we wspólnocie - mówi Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia TOK FM.

Debaty w 6 miastach Polski

Cykl debat pod nazwą "Nasza Europa" Radio TOK FM rozpoczyna 7 maja debata w Warszawie. Spotkania, odbywające się w majowe wtorki i czwartki - odwiedzą kolejno: Poznań, Łódź, Częstochowę, Lublin i Gdańsk. Wszystkie będą okazją do poznania lokalnych kandydatów do europarlamentu oraz ich poglądów. Wszystkie też będą otwarte - słuchacze Radia TOK FM mogą przyjść i zadać w ich trakcie swoje pytania, oraz transmitowane na żywo na antenie Radia TOK FM, a także - w formie wideo - na tokfm.pl oraz na profilu Radia TOK FM na Facebooku. Początek zawsze o godz. 18. Szczegółowy harmonogram i miejsca debat znajdziesz TUTAJ >>>

Debaty w studiu TOK FM

Oprócz debat redakcja TOK FM przygotowuje również rozmowy w studiu z kandydatami z pozostałych 7 okręgów wyborczych. Do posłuchania w poniedziałki, środy i piątki od 18.00. Tematy europejskie pojawią się także w innych miejscach na antenie - słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in., co zmieniło się w poszczególnych regionach Polski dzięki Unii Europejskiej. W trakcie akcji trzy razy dziennie nadawać będziemy "Przewodnik europejski" w którym w przystępny sposób przypomni, że Parlament Europejski to również nasz parlament.

Nasza Europa - idea

Akcja "Nasza Europa" nawiązuje do działań Radia TOK FM pod hasłem #Usłysz. We wrześniu 2014 r. rozpoczął się cykl programów "Usłysz swoje miasto" - w 3 miesiące stacja odwiedziła 11 miast i zorganizowała w nich debaty. W kolejnym roku, przed wyborami prezydenckimi Radio TOK FM prowadziło akcję "Usłysz swojego prezydenta", a przed wyborami parlamentarnymi - debaty z kandydatami do Sejmu w ramach akcji "Usłysz swojego posła". W 2017 r. odbyła się akcja "Usłysz swoją szkołę" obejmująca cykl debat poświęconych skutkom reformy edukacji, a w 2018 r. - kolejna akcja "Usłysz swoje miasto" organizowana przed wyborami samorządowymi w 12 polskich miastach. Wszystkie debaty były transmitowane na żywo na antenie stacji i w internecie.

DOSTĘP PREMIUM