Sejm TOK FM w Bydgoszczy. Poznaj wyniki przedwyborczej ankiety!

W sobotę nasz specjalny Sejm TOK FM gościł na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. W dmuchanej konstrukcji można było poczuć się jak na Wiejskiej w Warszawie - była mównica, a także urna, do której można było wrzucać głosy oddane w przedwyborczej ankiecie.
Zobacz wideo

Dmuchany Sejm był otwarty od 11 do 17. Można było zrobić sobie zdjęcie przy mównicy, a także spotkać dziennikarzy znanych z anteny Radia TOK FM, w tym m.in. Macieja Głogowskiego - szefa redakcji ekonomicznej naszego radia i prowadzącego Magazyn EKG, a także Małgorzatę Waszkiewicz i Michała Janczurę. Zorganizowano też warsztaty radiowe, które przeprowadzała Zuzanna Piechowicz. 

Wszyscy, którzy przyszli do Sejmu TOK FM, mogli wziąć udział w przedwyborczej ankiecie TOK FM i poczuć dreszczyk emocji towarzyszący głosowaniu w prawdziwych wyborach. Głosowanie odbywało się w godzinach 11-17. Wyniki prezentują się następująco:

- Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe: 3,92 proc.

- Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: 10,61 proc.

- Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej: 21,23 proc.

- Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość: 3,35 proc.

- Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska (PO, N., IPL, Zieloni): 60,89 proc.

Poza tym, z namiotu radia TOK FM znajdującego się przy dmuchanej konstrukcji przez cały dzień nadawane były audycje specjalne. Rozmawialiśmy między innymi o leczeniu raka piersi w Bydgoszczy, regionalnej kuchni czy bydgoskich ułatwieniach dla pieszych.

W naszym sejmie nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych - przygotowaliśmy m.in. kącik radiowy, w którym można było spróbować swoich sił w roli dziennikarza radiowego.

Usłysz Swojego Posła

We wrześniu Sejm TOK FM gościł już w Rzeszowie i w Częstochowie. Bydgoszcz to ostatnie miasto, w którym byliśmy w tej kampanii wyborczej.

Dmuchany Sejm TOK FM jest częścią akcji Usłysz Swojego Posła, w ramach której organizujemy także debaty przedwyborcze z kandydatami ubiegającymi się o mandat posła. Za nami już dziewięć takich spotkań, przed nami jeszcze osiem.

Więcej o akcji Usłysz Swojego Posła przeczytasz TUTAJ.
Gdzie i kiedy słuchać debat z kandydatami na parlamentarzystów? Informacje znajdziesz TUTAJ.
A jeśli chcesz zadać własne pytanie, koniecznie zajrzyj TUTAJ.

DOSTĘP PREMIUM