Wszyscy możemy być Ponadczasowi. Renata Bem z UNICEF Polska zachęca do pisania testamentów

Zachęcamy Polaków do zabezpieczania swoich bliskich. A jeśli przy okazji uda im się przekazać coś na organizację charytatywną taką jak np. UNICEF, to będziemy bardzo wdzięczni - mówi Renata Bem, zastępczyni dyrektora generalnego UNICEF Polska. Ruszył program Ponadczasowi.

- Ten program jest popularny w innych biurach UNICEF na świecie - mówi Renata Bem. Przyznaje, że polskie biuro organizacji długo wahało się, czy taka akcja w Polsce się przyjmie ze względu na to, że zaledwie 13 proc. Polaków spisuje swoją ostatnią wolę. - Odsuwamy to od siebie - przyznaje Bem.

Przeczytaj też: UNICEF Polska zachęca, abyśmy spisywali testamenty, zabezpieczali najbliższych, ale też nie zapominali o potrzebujących. Rusza akcja Ponadczasowi

- My chcemy to przekuć na coś dobrego - mówi reprezentantka UNICEF Polska. Jak mówi, po pierwsze chodzi o zachętę do zabezpieczania bliskich, by oszczędzić im problemów w toku postępowania spadkowego. Po drugie zaś chodzi o to, by po naszym odejściu nasz majątek - niezależnie od tego, jak mały lub duży jest - został spożytkowany zgodnie z naszymi przekonaniami. - Dlaczego mamy pozostawiać to przypadkowi? - pyta Renata Bem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

  • jak napisać testament;
  • jak UNICEF Polska pomaga dzieciom;
  • co można zapisać organizacji charytatywnej;
  • kto wspiera program Ponadczasowi;
  • ile trwa spisanie testamentu.

DOSTĘP PREMIUM