Pomogła znaleźć pracę 12 tys. osób. Powie Ci o najczęstszych błędach w CV i o tym, co napisać w liście motywacyjnym. "Dobra praca"

Skuteczne szukanie pracy to oczywiście przeglądanie ogłoszeń oraz dobre CV i list motywacyjny. Ale nie tylko. Natalia Bogdan, ekspertka rynku pracy, prezeska firmy Jobhouse, daje w tym odcinku podcastu "Dobra praca" mnóstwo rad. Bardzo praktycznych, bo sama jest praktykiem: jej firma pomogła znaleźć pracę 12 tys. osób, pomaga też pracodawcom znaleźć dobrych pracowników.

Z tego podcastu dowiesz się od czego zacząć szukanie nowej pracy, czyli jak się za to zabrać. Jak dobrze czytać ogłoszenie o pracę, czasem także "między wierszami" oraz jak szukać pracodawcy nawet, jeśli on sam nie szuka pracowników np. w formie ogłoszenia. Na czym polega autoanaliza i do czego może Ci się przydać. Dowiesz się także jak możesz się przekwalifikować, tak, by przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę.

Natalia Bogdan tłumaczy także co powinno znaleźć się w naszym CV a czego w nim raczej nie powinniśmy zamieszczać. Ale też, na przykład, dlaczego pracodawca może być ciekaw, jak spędzamy czas wolny i jakie mamy zainteresowania oraz dlaczego także w tej sprawie warto być szczerym. Ekspertka przytacza też przykłady najczęstszych błędów w CV - dając wskazówki, jak ich uniknąć. Warto posłuchać nawet, jeśli aktualnie nie szukasz pracy.

DOSTĘP PREMIUM