Dla Ukrainy. OLX ze specjalną kategorią z ogłoszeniami o pomocy dla uchodźców

Ogłoszenie można dodać za darmo, jak również wystawione przedmioty czy usługi muszą być bezpłatne. W serwisie OLX można ogłosić chęć pomocy lub przekazania żywności i artykułów pierwszej potrzeby, udzielenia noclegu czy wsparcia prawnego.

Do kategorii mogą trafiać ogłoszenia o transporcie, zakwaterowaniu, pomocy medycznej, artykułach spożywczych i higienicznych, oraz najważniejszych dla uchodźców usługach z zakresu prawa, czy tłumaczeń. Ogłoszenia można dodawać zarówno w języku polskim i obcym, jak i tylko w języku obcym lub tylko w języku polskim.

Kategoria Dla Ukrainy jest widoczna po wejściu na stronę główną olx.pl

Dodawanie ogłoszeń jest darmowe, oferty i przedmioty również muszą być wystawiane za darmo. Kategoria będzie ewoluować w zależności od potrzeb jej użytkowników.

Kategorie, w których można dodawać ogłoszenia to:

Noclegi
Artykuły spożywcze
Transport
Pomoc prawna
Dla zwierząt 
Tłumaczenia
Elektronika 
Pozostałe 
Artykuły higieniczne 

Dodatkowo w kategorii Praca dodano parametr Zapraszamy pracowników z Ukrainy. Posługując się nim, pracodawcy mogą informować poszukujących pracy, że są otwarci również na zatrudnienie uchodźców z terenów objętych wojną.

Poza tym serwisy wchodzące w skład Grupy OLX zdecydowały o nieodpłatnym udostępnieniu powierzchni reklamowych w każdym formacie na promocję działań pomocowych dla Ukrainy i uchodźców. 

- Jeśli pracujecie w organizacjach, które taką pomocą się zajmują dajcie nam znać. Jeśli macie znajomych w tych organizacjach, proszę, dajcie im znać o takiej możliwości - napisał na LinkedIn Marcin Sienkowski, head of marketing w OLX.

Kampania musi linkować do strony z informacjami o zbiórce lub innej formie wsparcia. Zgłoszenia do akcji przyjmowane są pod adresem dlaukrainy@olx.pl 

TOK FM PREMIUM