Praca dla Ukrainy. OLX tłumaczy ogłoszenia o pracę na język ukraiński

Uciekający przed wojną Ukraińcy chcą pracować. Szukają zatrudnienia, a z pomocą w tym wyzwaniu przychodzą im również nowe technologie. Serwis OLX Praca pomaga odpowiedzieć na potrzeby uchodźców.

Pracodawcy korzystający z serwisu OLX mogą, dodając w kategorii Praca ogłoszenia, zaznaczyć specjalny filtr "Запрошуємо людей з України / Zapraszamy pracowników z Ukrainy". W ten sposób wskazują, że ich oferta pracy jest dostępna również dla kandydatek i kandydatów z Ukrainy. Dla ułatwienia wszystkie ogłoszenia z oznaczonym filtrem znajdują się w specjalnej kategorii RABOTA, w ramach większej kategorii Dla Ukrainy | Для України uruchomionej przez serwis.

Ogłoszenia o pracę od firm, które gotowe są do zatrudnienia pracowników z Ukrainy, oznaczone są na liście ogłoszeń specjalnym znacznikiem z symbolem ukraińskiej flagi. Wszystkie ogłoszenia w kategorii Praca (również te bez filtra opisanego powyżej) można w prosty sposób, za pomocą suwaka przetłumaczyć na język ukraiński, Автоматичний переклад українською. Wkrótce w ten sam sposób dostępne będzie tłumaczenie listy ogłoszeń.

Do listy ogłoszeń można dotrzeć również z poziomu strony rządowej pomagamukrainie.gov.pl

Kategoria OLX Praca to najwięcej ogłoszeń o pracę w polskim internecie. Każdego miesiąca odwiedza ją 3 mln użytkowników, którzy udzielają blisko 6,5 mln odpowiedzi na oferty, które są tu zamieszczone.

Obcokrajowców spoza Unii Europejskiej może zatrudnić każdy pracodawca - zarówno osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, osoby prawne (np. fundacje, spółki, stowarzyszenia, uczelnie, spółdzielnie czy związki wyznaniowe), jak również osoby fizyczne, które nie prowadzą firmy (np. w roli opiekunów do dzieci). Obywatele państw spoza Unii Europejskiej mogą pracować w naszym kraju, m.in. gdy:

  • posiadają oni zezwolenie na pobyt czasowy i pracę (tzw. zezwolenie jednolite),
  • podmiot, który chce ich zatrudnić, uzyska dla nich odpowiednie zezwolenie na pracę i złoży oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy.

Więcej na praca.olx.pl/rekruter/dla-ukrainy

TOK FM PREMIUM