Będzie "Matrix 4"! Z Keanu Reevesem w roli głównej

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, "Matrix 4", czyli kolejna odsłona kultowego cyberpunkowego klasyka, reżyserowana będzie przez współtwórczynię oryginalnej trylogii Lanę Wachowski, a w rolach głównych ponownie zobaczymy Keanu Reevesa i Carrie-Ann Moss.
Zobacz wideo

Informację o czwartej części kultowego filmu ogłosił Toby Emmerich, szef Warner Bros. Picture Group. Film wyreżyseruje Lana Wachowski. W rolach głównych - wbrew wcześniejszym pogłoskom - znowu zobaczymy Keanu Reevesa i Carrie-Anne Moss. Nie wiadomo na razie, czy w roli Morfeusza powróci Laurence Fishburne. Jedna z plotek głosi, że zastąpi go inny aktor, bo Morfeusz ma w "Matrixie 4" być młodszy.  Nie znane są też szczegóły dotyczące fabuły. 

Produkcja filmu ma rozpocząć się w przyszłym roku. 

Matrix - powrót kultowego filmu

Bohaterem poprzednich trzech filmów jest haker Neo, który odkrywa, że niczego nie podejrzewające społeczeństwo zostało uwięzione w wirtualnej symulacji przez obdarzone sztuczną inteligencją maszyny. Dołącza do ruchu oporu, który walczy o wyzwolenie ludzkości.

Pierwsza część “Matrixa” weszła do kin 20 lat temu. Odniosła duży sukces komercyjny i artystyczny. Wymieniana jest wśród najważniejszych filmów science fiction i należy do klasyki cyberpunku.  Przełomowe okazały się też zastosowane w filmie efekty specjalne, wiele scen z filmu zapisało się na stałe w historii kina.

Pobierz aplikację i słuchaj na smartfonie

DOSTĘP PREMIUM