"Polityka" Patryka Vegi coraz bliżej. Data premiery, obsada i fabuła

Patryk Vega to postać, która wzbudza liczne kontrowersje, podobnie zresztą jak jego filmy. Tym razem reżyser "PitBulla" i "Kobiet mafii" bierze się za polskich polityków. Wystarczy jedno spojrzenie na zdjęcia promocyjne "Polityki", żeby dostrzec uderzające podobieństwo między ekranowymi postaciami a Jarosławem Kaczyńskim czy Krystyną Pawłowicz. Najważniejsze informacje przez premierą filmu "Polityka" Patryka Vegi.
Zobacz wideo

"Polityka" Patryka Vegi - obsada i fabuła

Spośród filmów Patryka Vegi szczególnie głośno było o "Botoksie", który miał bezkompromisowo przedstawiać rzekome patologie w środowisku lekarzy, a ostatecznie spotkał się z negatywną oceną zarówno ze strony osób zajmujących się filmem, jak i środowiska medycznego. Jednak nie przeszkodziło mu to w biciu rekordów popularności. Tym razem reżyser "PitBulla" i "Kobiet mafii" bierze się za polskich polityków. Wystarczy jedno spojrzenie na zdjęcia promocyjne "Polityki", żeby dostrzec uderzające podobieństwo między ekranowymi postaciami a Jarosławem Kaczyńskim, Beatą Szydło czy Krystyną Pawłowicz. Atmosferę podgrzewa także niedawny pozew cywilny skierowany przeciwko Patrykowi Vedze, który w związku z filmem złożył Bartłomiej Misiewicz - finalnie wycofany.

Wiadomo, że Patryk Vega jest nie tylko reżyserem, ale także scenarzystą nadchodzącego filmu "Polityka". Do zdjęć zaangażowano Norberta Modrzejewskiego, a montażem zajmie się Tomasz Widarski. Obsada filmu pełna jest znanych nazwisk - w "Polityce" wystąpią m.in.: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Iwona Bielska, Maciej Stuhr czy Daniel Olbrychski. Fabuła filmu ma opowiadać o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych, gdzie rządni władzy i pieniędzy politycy robią wszystko, byle nie stracić dotychczasowej wysokiej pozycji.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

"Polityka" Patryka Vegi coraz bliżej - data premiery

"Polityka" gorące emocje budzi od pojawienia się pierwszych materiałów promocyjnych. Kolejne fragmenty i zapowiedzi ujawniane przez Patryka Vegę wywołują dyskusje nie tylko wśród widzów, ale również samych polityków, którzy niewątpliwie dostali swoje pięć minut na ekranie. Jarosław Kaczyński nazwał nadchodzącą "Politykę" atakiem na Prawo i Sprawiedliwość, a Krystyna Pawłowicz pisała na swoim koncie na Twitterze, że celem filmu jest ustawianie wyników wyborów. Jednak, jak zapewnia sam reżyser, w filmie pojawiają się nie tylko politycy związani z Prawem i Sprawiedliwością, ale także z szeroko rozumianą opozycją.

Powiązanie "Polityki" z wynikiem wyborów nie jest wcale tak wydumane, ponieważ oficjalna data premiery filmu zaplanowana jest na 6 września 2019, czyli zaledwie na kilka tygodni przed wyborami do Sejmu i Senatu. Sam Patryk Vega ujawnił, że podczas kręcenia "Polityki" miały być na niego wywierane naciski, jednak zaznacza przy tym, że nie boi się możliwych kontroli czy pomówień. Tak sensacyjna atmosfera budowana wokół filmu z pewnością przyciągnie do kin tak samo wielu, a może nawet i więcej widzów niż dotychczasowe produkcje Patryka Vegi.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM