Oscary 2020. Nominowane filmy, które możesz obejrzeć za darmo w internecie. Który z nich dostanie nagrodę?

Do kogo trafią Oscary 2020? Już dziś w nocy amerykańska Akademia Filmowa przyzna swoje nagrody, które są uważane za najważniejsze w całej branży. Większość nominowanych filmów dopiero była lub jest wyświetlana w kinach, część jeszcze czeka na premierę. Jednak kilka z nominowanych do Oscarów produkcji można obejrzeć w internecie, w pełni legalnie, i do tego za darmo.

Oscary 2020. "Brotherhood" za darmo

W sieci jest już dostępny krótkometrażowy film "Brotherhood" w reżyserii Meryam Joobeur. Obraz opowiada historię Mohameda, który jest głęboko poruszony, kiedy jego najstarszy syn Malik wraca do domu po długiej podróży z jego nową tajemniczą żoną. Film ma szansę na Oscara w kategorii krótki metraż.

Oscary 2020. "Hair love" w internecie

W internecie można obejrzeć też obraz "Hair love", nominowany w kategorii najlepszy krótkometrażowy film animowany. W tej historii młody tata stara się uczesać niesforne włosów swojej pociechy. Okazuje się to nie lada trudnym zadaniem.

 

Oscary 2020. "In the absence" online

Obraz "In the absence", nominowany w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny także jest dostępny za darmo w internecie. Opowiada o akcji ratunkowej koreańskiego statku.

 

Oscary 2020. "Kitbull" za darmo w internecie

"Kitbull" - nominowany w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany - również można obejrzeć w internecie. Animacja to opowieść o nietypowej przyjaźni kota z psem pitbullem.

 

Oscary 2020. "Memorable" online

W sieci jest też dostępny film "Memorable". Obraz Bruno Colleta ukazuje historię starszego małżeństwa, które walczy z postępującą demencją. "Memorable" powalczy o Oscara w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Oscary 2020. "Nefta Football Club" za darmo

To francuski film o dwóch chłopcach z Tunezji, którzy natykają się na samotnego osiołka - ze słuchawkami na uszach i tobołkami białego proszku na grzbiecie. Obraz jest nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy krótkometrażowy film aktorski.

Oscary 2020. "The Neighbors' Window" w internecie

Obraz można oglądać na YouTube. Alli jest młodą matką, sfrustrowaną rutyną i jej mężem. Jej życie zostaje wywrócone do góry nogami, kiedy dwóch beztroskich dwudziestolatków wprowadza się do budynku po drugiej stronie ulicy, a ona odkrywa, że może bez przeszkód podglądać ich mieszkanie. Obraz także powalczy o nagrodę w kategorii Najlepszy film krótkometrażowy.

 

Oscary 2020. "Walk Run Cha-Cha" za darmo

To obraz nominowany w kategorii krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Opowiada historię pary, która straciła młodość przez wojnę w Wietnamie. Odnajdują się po latach i odkrywają się na nowo na parkiecie.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM