Orły 2020. "Boże Ciało" w reż. Jana Komasy najlepszym filmem

"Boże Ciało" w reż. Jana Komasy zostało uhonorowane Polską Nagrodą Filmową Orły 2020 za najlepszy film. Statuetkę przyznano podczas uroczystości, która odbywa się w poniedziałek w Teatrze Polskim w Warszawie.
Zobacz wideo

"Boże Ciało" Jana Komasy to opowieść o dwudziestoletnim Danielu (Bartosz Bielenia), który podczas pobytu w zakładzie poprawczym zaczyna snuć marzenia o byciu księdzem. Warunkowo zwolniony chłopak zostaje skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Nowy rozdział życia postanawia rozpocząć od wizyty w miejscowym kościele, podczas której omyłkowo zostaje wzięty za księdza i zaprowadzony na plebanię. Daniel, konsekwentnie udając księdza, zaprzyjaźnia się z proboszczem (Zdzisław Wardejn). Duchowny prosi go, by pod jego nieobecność sprawował posługę kapłańską w parafii.

W produkcji wystąpili m.in. Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Aleksandra Konieczna, Łukasz Simlat i Leszek Lichota. Muzykę skomponowali Evgueni i Sacha Galperine.

Jan Komasa otrzymał w nagrodę za najlepszą reżyserię.

Wcześniej do twórców "Bożego Ciała" powędrowały m.in. Orły w kategoriach: najlepsze zdjęcia (Piotr Sobociński jr.), najlepszy scenariusz i odkrycie roku (Mateusz Pacewicz).

Gala wręczenia 22. Polskich Nagród Filmowych Orły 2020 odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie.

DOSTĘP PREMIUM