Wielkie święto filmu dokumentalnego w Polsce. We wrześniu rusza festiwal Millennium Docs Against Gravity

Znakomite filmy z całego świata, premiery, goście - to wszystko czeka na wielbicieli - i nie tylko - kina dokumentalnego w czasie 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity.
Zobacz wideo

17. edycja festiwalu Millennium Docs Against Gravity – czyli wielkie święto filmów dokumentalnych - odbędzie się po raz pierwszy w formie hybrydowej. - Oglądając filmy dokumentalne, przekonujemy się, że rzeczywistość zawsze jest ciekawsza niż fikcja. Nasze życie dziś może się wydawać filmem, w którym gramy role, do których nie zostaliśmy przygotowani – przekonuje Artur Liebhart, dyrektor festiwalu.

Na początku września ruszy edycja kinowa w siedmiu miastach. W Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy festiwal potrwa od 4 do 13 września, zaś w Gdyni od 9 do 18 września. Następnie od 19 września do 4 października część filmów z tegorocznego programu widzowie będą mogli zobaczyć online.

 

W stolicy festiwalowe kina to Iluzjon, Kinoteka, Kino Muranów, Luna i Atlantic. Bilety od kilku dni już są w sprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach – od 15 do 19 zł.

W Konkursie Głównym o nagrodę Banku Millennium powalczy 13 filmów. Wśród ogłoszonych do tej pory tytułów znalazły się między innymi nominowany do Oscara film opowiadający o sytuacji ludności w Aleppo, czyli "Dla Samy" (For Sama) w reżyserii Wada Al-Kateab i Edwarda Wattsa czy wzruszająca historia pani Joli, która po latach uwolniła się z toksycznego związku i chce rozpocząć życie na nowo w "Lekcji miłości" (Lessons of Love) w reżyserii Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei. 

W programie tegorocznego festiwalu pojawiają się dwa nowe konkursy: Konkurs Polskich Filmów Dokumentalnych oraz Konkurs dla Najlepszego Debiutu. Jak co roku, widzowie Festiwalu Millennium Docs Against Gravity wybiorą najlepszy film, który zdobędzie Nagrodę Publiczności. Tym razem do widzów kinowych dołączą także festiwalowicze online! W konkursie biorą udział wszystkie filmy prezentowane w programie Festiwalu. Każdy widz może głosować i być jurorem.

Filmy będzie można oglądać z audiodeskrypcją dla niedowidzących i napisami dla niedosłyszących. O tym, kto zdobędzie nagrody dowiemy się 10 września na gali w Teatrze Studio.

Pełny program Millennium Docs Against Gravity>>>

DOSTĘP PREMIUM