Na co wybrać się do kina? Lista najciekawszych premier

Od 21 maja znów można odwiedzać kina - to ponad tydzień wcześniej niż wstępnie zapowiadano. Na co warto się wybrać? Oferta kin nie jest na razie bardzo obszerna, ale znajdują się w niej ciekawe premiery.
Zobacz wideo

Na co wybrać się do kina już w ten weekend? [21-23 maja]

Ludzki głos - od 21 maja

Najnowszy film Pedro Almodóvara opowiada o odrzuconej kobiecie, która wykonuje ostatnią rozmowę telefoniczną z byłym kochankiem, który zamierza poślubić inną kobietę. W roli głównej Tilda Swinton. Film zbiera bardzo dobre recenzje, ale warto podkreślić, że to krótki metraż - trwa zaledwie pół godziny.

 

Ojciec - od 21 maja

Za główną rolę w tym filmie Anthony Hopkins otrzymał tu drugiego w swoim życiu Oscara,

Dramat w reżyserii Floriana Zellera to kameralny portret mężczyzny zmagającego się z demencją.

 

Świat, który nadejdzie - od 21 maja

W 1850 roku na północy stanu Nowy Jork rozpoczyna się nowy rok na farmie zamieszkanej przez Abigail (Katherine Waterston) i jej męża Dyera (Casey Affleck, także producent filmu). Ich dni wypełnione są pracą i smutkiem po stracie dziecka.  Z dziennika prowadzonego przez kobietę dowiadujemy się dużo na temat jej emocji.

Wiosną  Abigail poznaje Tallie (Vanessa Kirby), szczerą i piękną przybyszkę, która wynajmuje sąsiednią farmę wraz ze swoim mężem Finneyem (Christopher Abbott). Kobiety nawiązują więź.

 

Najgłośniejsze premiery maja obejrzymy dopiero pod koniec miesiąca [od 28 maja]

Nomadland - 28 maja

Nagrodzona trzema Oskarami - za najlepszy film, reżyserię i za rolę Frances McDormand - historia kobiety po sześćdziesiątce, która wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek.

 

Cruella - 28 maja

Historia o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych postaci znanych m.in. z przeboju Disney’a, legendarnej Cruelli de Mon. W tej roli Emma Stone.

 

Nadal na ekranach kin oglądać można Sound Metal , Obiecującą. Młodą. Kobietę czy Palm Springs.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM