8.MFF Kino Dzieci w wersji online: 139 znakomitych filmów do zobaczenia od 7 do 24 października

Już od czwartku 7 października możemy obejrzeć w internecie filmy z tegorocznej edycji Kina Dzieci, organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wydarzenia dla młodych i najmłodszych widzów i widzek. Do obejrzenia jest aż 139 filmów z programu festiwalu. Bilety na pokazy online (pojedyncze dostępy i karnety) kupimy na stronie kinodzieci.pl.

Po raz pierwszy w historii festiwalu Kino Dzieci, zaraz po zakończeniu stacjonarnej odsłony, przenosi się do internetu, gdzie dostępnych jest aż 139 filmów z programu. Najlepsze tegoroczne tytuły dostępne są online dla widzów i widzek bez wychodzenia z domu. 8. MFF Kino Dzieci w wersji online gra od 7 do 24 października. 

Filmy pełno- i krótkometrażowe, animacje i dokumenty wybrane dla widzek i widzów w wieku od 4 lat zostały pogrupowane w tym roku w 11 sekcji, zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo. 

W ramach sekcji Kino Dzieci gra w zielone zobaczymy filmy pokazujące, jak ważne jest dbanie o środowisko. Panorama światowa przybliży codzienność rówieśników z dalekiej Argentyny, Iranu i Korei Południowej, zaś Panorama europejska zabierze nas w podróż po kinie z Francji, Holandii czy Norwegii. Dłuższy przystanek zaplanowano w Belgii, aby poznać zarówno najnowsze, jak i uznane już i wielokrotnie nagradzane filmy z tego kraju – w ramach filmowej Pocztówki z Belgii. Na miłośników krótkich metraży czekają Krótkie historie, na moli książkowych, gotowych śledzić losy literackich bohaterów na dużym i małym ekranie, sekcja Z nosem w książkach. Do tego Klasyka Kina Dzieci, czyli blok tworzony wspólnie z uczestnikami od początku istnienia festiwalu: tytuły docenione przez jury konkursów w poprzednich latach i uwielbiane przez widzów, które można oglądać na okrągło. I wreszcie – Kino Dzieci o wychowaniu, czyli kontynuacja dialogu z dorosłą publicznością, w którym pomogą pełnometrażowe filmy wybrane z myślą o rodzicach, opiekunach i nauczycielach. Na stronie internetowej można również zobaczyć rozmowy z twórcami, wyjątkowymi ekspertkami i ekspertami czy wziąć udział w warsztatach online. 

Kontynuacja festiwalu Kino Dzieci w wersji online to nie lada gratka zarówno dla tych, którzy chcieliby przedłużyć sobie festiwalowe świętowanie z najlepszymi filmami dla młodych i najmłodszych widzów, ale i szansa na uczestnictwo w wydarzeniu dla osób, które na co dzień nie mają łatwego dostępu do kina. 

Hybrydowa formuła to także możliwość szerokiego dostępu do dodatkowych, bezpłatnych materiałów, m.in. do wideospotkań z twórcami, warsztatów plastycznych czy Kart Kina Dzieci stworzonych przez Kasię Walentynowicz do kreatywnej zabawy w domu. Dodatkowe materiały dostępne są bezpłatnie na kinodzieci.pl oraz po zalogowaniu na festiwalowej platformie.

Program i bilety

Szczegółowy program festiwalu Kino Dzieci jest opublikowany na stronie kinodzieci.pl, gdzie kupimy dostępy online (od 9,90 zł do 15 zł w zależności od tytułu). W sprzedaży są również karnety w cenie 59 zł, przyznające dostęp online do wszystkich filmów na platformie festiwalu Kino Dzieci.

TOK FM PREMIUM