Film "Sukienka" Tadeusza Łysiaka wśród nominowanych do Oscarów 2022. Wiemy gdzie go obejrzeć

"Sukienka" to film krótkometrażowy zrealizowany przez studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej Tadeusza Łysiaka. Opowiada historię młodej pracownicy motelu, która ze względu na swój niski wzrost doświadcza odrzucenia ze strony mężczyzn. Wkrótce jednak zakochuje się. Film cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sprawdziliśmy, czy i gdzie można go już zobaczyć.

W ubiegły wtorek (8 lutego 2022) film "Sukienka" Łysiaka otrzymała nominację do Oscara dla najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego. Wśród konkurentów polskiej produkcji znalazły się m.in. "Ala Kachuu Take And Run" Marii Brendle oraz "On My Mind" Martina Strange-Hansena.

Obsesyjna miłość niskorosłej Julii. "Sukienka" Łysiaka wśród nagradzanych filmów

Obraz został zrealizowany przez studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej. Opowiada historię granej przez Annę Dzieduszycką młodej pracownicy przydrożnego hotelu, która z powodu niskiego wzrostu doświadcza odrzucenia ze strony mężczyzn. Jak można przeczytać o "Sukience" na Filmwebie, główna bohaterka mieszka na wsi. Jej ukochaną muzyką jest death metal, a ulubioną rozrywką: gra na automatach. Jest samotna, a społeczność lokalna nie może zaakceptować jej odmiennego wyglądu. Wkrótce zakochuje się w kierowcy tira, a jej uczucie zamienia się w miłosną obsesję. 

"Sukienka" ("The dress") zjeździła festiwale na całym świecie, a grająca główną rolę Anna Dzieduszycka dostała w 2019 roku nagrodę dla najlepszej aktorki na Rhode Island – międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych. Z kolei w 2021 roku film został zwycięzcą festiwalu filmowego w Atlancie.

"Sukienka". Cały film wkrótce dostępny na  platformie You Tube

Film "Sukienka" Łysiaka  - gdzie można go obejrzeć? W wersji online obraz pojawił się za darmo na platformie You Tube, jednak jest chwilowo niedostępny. Z pewnością wszyscy oczekują obecnie na jego szybkie pojawienie się w sieci. 

Laureatów 94. edycji Oscarów poznamy już 27 marca. Ceremonia wręczenia nagród, przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej, odbędzie się w hollywoodzkim Dolby Theatre.

TOK FM PREMIUM