Sługa narodu. Gdzie obejrzeć serial z prezydentem Ukrainy? Wołodymyr Zełenski grał prezydenta, zanim nim został

Sługa narodu to serial, w którym obecny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski gra prezydenta Ukrainy. Produkcja robi ogromną furorę w sieci i coraz więcej platform decyduje się na jej emisję. Gdzie jest dostępny ukraiński "Sługa narodu"?

Prezydent Wołodymyr Zełenski. Serial z Ukrainy, który stał się rzeczywistością

Wybuch wojny rosyjsko-ukraińskiej sprawił, że o niezwykłym bohaterstwie Wołodymyra Zełenskiego i jego narodu usłyszał cały świat. Osoby nieznające ukraińskiego showbiznesu odkryły, że prezydent tego kraju nie zawsze był politykiem.

Wołodymyr Zełenski przez wiele lat zajmował się aktorstwem, występował w kabaretach, a nawet z sukcesami tańczył - w 2006 roku wygrał pierwszą edycję ukraińskiego "Tańca z Gwiazdami". Jednak największą popularność przyniosła mu rola Wasyla Pietrowicza Gołoborodko w satyryczno-politycznym serialu Sługa Narodu (2015-19).

Sługa Narodu po polsku. Gdzie obejrzeć serial z prezydentem Ukrainy?

Sługa Narodu - od tytułu tego serialu wzięła nazwę partia Zełenskiego, który w 2019 roku powtórzył sukces swojego fikcyjnego bohatera i stał się prawdziwym prezydentem Ukrainy. Nic dziwnego, że tak hollywoodzka historia robi ogromną furorę w sieci.

Coraz więcej osób chce obejrzeć serial z Zełenskim, ale na razie zachodni odbiorcy mogą to zrobić jedynie w serwisie YouTube. Na platformie dostępne jest kilka odcinków, które najpewniej już wkrótce zostaną zdjęte. Jednak to nic straconego, ponieważ Eccho Rights, dotychczasowy dystrybutor Sługi narodu, poinformowała, że prowadzi obecnie rozmowy ws. zakupu praw do emitowania serialu w wielu krajach na całym świecie.

Przypadkowy prezydent Ukrainy? Serial Sługa Narodu jest hitem na Ukrainie

Serial "Sługa narodu" opowiada o niezwykłym przypadku Wasyla Pietrowicza Gołoborodko, nauczyciela historii w jednym z ukraińskich liceów, który zostaje wybrany na prezydenta tego ponad 40-milionowego kraju. Wszystko z powodu filmu nagranego i wrzuconego do sieci przez jednego z uczniów. Gołobrodko krytykuje w nim skorumpowanych oligarchów, a jego przemowa robi na ludziach takie wrażenie, że bardzo szybko zyskuje ogromną popularność.

Od sławy krótka droga do zostania prezydentem, a obsadzenie w tej funkcji skromnego nauczyciela prowadzi do wielu zwrotów akcji. Gołobrodko musi wcielić swoje słowa w czyny i postawić się oligarchom, ku ich ogromnemu niezadowoleniu.

TOK FM PREMIUM