"Kryptonim Polska" - zwiastun nowej komedii. Tak Młodzież Radykalna obchodzi 132 urodziny Hitlera

"Kryptonim Polska" to nowa komedia, która już za kilka dni zagości na kinowych ekranach. Opublikowany właśnie najnowszy zwiastun filmu jest fragmentem, na którym widzimy Zrzeszenie Młodzieży Radykalnej obchodzące nielegalne urodziny Adolfa Hitlera. W rolę lidera dumnej, choć średnio rozgarniętej grupy wciela się Borys Szyc. Wybierzecie się do kina?

132. urodziny Adolfa Hitlera pod Białymstokiem

Tort ze swastyką, balony, kiełbaski na grillu, zimne piwo i niezbyt udane odsłonięcie "znaku, który ich definiuje". Tak Zrzeszenie Młodzieży Radykalnej świętuje 132. urodziny Adolfa Hitlera. Dla niektórych uczestników imprezy zaskoczeniem będzie fakt, że wielbiony przez nich "wódz" od dawna nie żyje. Nowy zwiastun komedii "Kryptonim Polska" w ewidentny sposób nawiązuje do głośnej sprawy urodzin przywódcy III Rzeszy, które kilka lat temu zorganizowała w lesie pod Wodzisławiem Śląskim grupa neonazistów. Cały film jest zaś drwiną z radykałów sprzeciwiających się "ideologi gender" "LTGB", "lewactwu paskudnemu" i "upadkowi białej Europy". 

 

"Kryptonim Polska" - miłość narodowca do lewaczki, czyli szydera z wojny polsko - polskiej 

Głównym bohaterem jest Staszek (Maciej Musiałowski), który mieszka w Białymstoku i jest członkiem Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej. Grupa pod przywództwem Romana (Borys Szyc) organizuje szereg akcji patriotycznych, które mają walczyć z "lewactwem". Większość z nich kończy się jednak fiaskiem, bowiem radykalni patrioci nie grzeszą bystrością umysłu. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, kiedy Staszek zakochuje się w Poli. Jego wybranka stoi bowiem po drugiej stronie barykady jako hipsterka i lewicowa aktywistka. Czy ta miłość ma szansę na przetrwanie? O tym będziecie mogli przekonać się w kinach już od 2 września 

 

Obsada "Kryptonim Polska". Borys Szyc w roli lidera narodowców

W roli Staszka zobaczymy aktorską gwiazdę młodego pokolenia, czyli Macieja Musiałowkiego. Widzowie znają go z ról w takich hitach, jak "Sala Samobójców. Hejter", "Osiecka", gdzie wcielił się w rolę Romana Polańskiego czy "Druga szansa". Charyzmatycznego Lidera Zrzeszenia Młodzieży Radykalnej - Romana zagra Borys Szyc. Na erkanie zobaczymy także Cezarego Pazurę, Magdalenę Maścianicę, Antoniego Królikowskiego i Piotra Cyrwusa. Reżyserem komedii jest Piotr Kumik, który stanął za kamerą takich filmów, jak "Figo fago", "Magda M. 20 lat później" czy "Mamy to". Zdjęcia kręcone były w Białymstoku i w Warszawie. Premiera produkcji zaplanowana jest na 2 września 2022 roku.

TOK FM PREMIUM