HBO. "Biały Lotos 2" za nami, czy będzie trzeci sezon? Uwaga na spoilery i ukryte znaczenia

Widzowie obejrzeli już dwa sezony serialu HBO "Biały Lotos". Akcja pierwszego toczyła się wyspie Maui na Hawajach, drugiego w skąpanej w słońcu Taorminie na Sycylii. Czy będzie trzeci sezon, kiedy można się go spodziewać, i gdzie tym razem będzie toczyła się akcja?

"Biały Lotos 2". Obsada, odcinki

W obu seriach, z których pierwsza liczyła 6, a druga 7 odcinków, widzowie poznają życie rodzin spędzających beztroskie wakacje. Początkowo sielankowa fabuła stopniowo ujawnia coraz bardziej mroczne wątki. A zakończenia trzymają w napięciu do ostatnich sekund.

W "dwójce" zagrali: Aubrey Plaza , Meghann Fahy, Michael Imperioli, Will Sharpe'a, Beatrice Grannò, Haley Lu Richardson, Adam DiMarco. Jednak najbardziej przyciągała wzrok Jennifer Coolidge, znana z wyróżnionego nagrodą Emmy pierwszego sezonu.

Według amerykańskiego Instytutu Filmowego Biały Lotos znalazł się w dziesiątce najlepszych seriali 2022 roku.

 

Czy będzie trzeci sezon? Mike White już szykuje się do pracy i zdradza miejsce akcji

Bohaterami, którzy połączyli oba sezony jest Tanya (Jennifer Coolidge) i Gregg (Jon Gries). Czy mają szansę wystąpić w trzecim wiedzą wszyscy ci, którzy obejrzeli już sycylijskie odcinki do końca.

O tym, czy będzie trzecia seria scenarzysta i reżyser Mike White opowiedział zaraz po emisji ostatniego odcinka Biały Lotos 2.

Akcja trzeciego sezonu prawdopodobnie zostanie przeniesiona do Azji.

"Pierwszy sezon skupiał się na pieniądzach, drugi sezon to seks (seks, ale też pieniądze — przyp. redakcji). Myślę, że trzeci mógłby być satyrycznym i zabawnym spojrzeniem na śmierć, wschodnie religie i duchowość" - opowiedział o swoich planach Mike White.

Biały Lotos sezon 3 - kiedy możemy się go spodziewać? Mike White pracuje bardzo szybko

Data trzeciego sezonu nie jest jeszcze znana.

"Przerwa między emisją pierwszego i drugiego sezonu nie wystawiła naszej cierpliwości na szczególnie bolesną próbę. Pierwszy turnus odbył się w lipcu 2021 roku, a drugi rozpoczął się w październiku 2022 roku. Jeżeli showrunnerom uda się utrzymać zawrotne tempo, przed telewizorami usiądziemy jesienią przyszłego roku" - przewiduje Elle.pl.

Magazyn przypomina też, że wcześniej w wywiadzie dla Glamour aktorka Meghann Fahy powiedziała, że Mike White „pisze niezwykle szybko i nie nanosi wielu poprawek". „Dostaliśmy scenariusze wszystkich odcinków od razu".

Biały Lotos 2.0 dla spostrzegawczych

Już czołówka filmu zapowiada, że fabuła będzie stawała się coraz cięższa i bardziej mroczna. Fanom Białego Lotosu, którzy tęsknią za filmem, polecamy prześledzić ją jeszcze raz, scena po scenie.

Ścieżka dźwiękowa z urzekającym intro "Aloha" to dzieło chilijskiego muzyka Cristobala Tapia de Veer, a obrazy, które wyglądają jak freski znalezione w pałacu Noto, wyprodukowali Mark Bashore i Katrina Crawford.

 

Cheatsheet.com przeanalizował czołówkę i znalazł powiązania scen z nazwiskami aktorów i symbolizującymi ich postaciami. 

Pierwszy widoczny jest już na początku.

"Nazwisko Murraya Abrahama (Berta) pojawia się na obrazie przedstawiającym mężczyznę witającego się z kobietą. Inna kobieta, która wygląda na bardzo nieszczęśliwą, obserwuje ich za ścianą. To bardzo pasuje do Berta, który zdradzał żonę" - tłumaczy portal. W podobny sposób w czołówce ukryte są wszystkie kluczowe postacie filmu.

Fani serialu, dzielą się w mediach społecznościowych odnalezionymi intrygującymi scenami, powtórzeniami, czy niezauważonymi wcześniej detalami. Przykładem są zestawione na Twitterze zrzuty ekranowe dwóch scen: z odcinka 3 i 7. 

Źródła: Vanityfair.com, Elle.pl, Serialowa.pl, Papayarocks. pl, Cheatsheet.com

TOK FM PREMIUM