Neapol, lata 90. i poruszająca opowieść o dorastaniu. "Zakłamane życie dorosłych" już na Netflixie

"Zakłamane życie dorosłych" to poruszająca opowieść o poszukiwaniu tożsamości. W serialu zobaczymy Włochy lat dziewięćdziesiątych i usłyszymy muzykę z tamtego okresu. "Gdy jesteś mała, wszystko wydaje się duże. Gdy jesteś duża, wszystko wydaje się niczym" - skomentował tę produkcję na Twitterze Netflix Polska. Tego serialu nie można przegapić.

"Zakłamane życie dorosłych". Ekranizacja bestsellerowej powieści od 4 stycznia na Netflix

Włochy, lata dziewięćdziesiąte, Neapol. Skraj bogactwa i biedy, dzieciństwa i dorosłości. A do tego niezapomniana włoska muzyka. Serial na podstawie bestsellerowej powieści Eleny Ferrante, już od 4 stycznia jest do obejrzenia na platformie streamingowej Netflix.

Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Edoardo De Angelis, w roli głównej wystąpiła debiutantka Giordana Marengo. Ścieżka dźwiękowa to efekt pracy aż 5 twórców. 

"Zakłamane życie dorosłych" -  powieść o dorastaniu

"Po co dorastamy? Kim się stajemy? Do kogo się upodabniamy?" - tak analizuje fabułę polski wydawca zekranizowanej powieści. Akcja toczy się w latach dziewięćdziesiątych, we włoskim Neapolu. Dorastająca dziewczyna próbuje odnaleźć swoją tożsamość, balansując pomiędzy dwiema skrajnościami: rodziny i swojego miasta. Przenosi się z luksusowych i wytwornych dzielnic na wzgórzach, do krzykliwych i biednych przedmieść. Szuka swojego miejsca pomiędzy zamożnymi rodzicami i znienawidzoną przez ojca ciotką. Jest przy tym zdezorientowana i zagubiona z powodu tego, co przynosi jej dorastanie i pełna złości na to, co odkrywa w świecie dorosłych.

Kim jest Elena Ferrante? Anonimowa neapolitanka kochana przez Włochów

Ellena Ferrante to jedna z najpoczytniejszych włoskich, współczesnych pisarek. Nazwisko, pod którym tworzy, to jej pseudonim artystyczny, a prawdziwa tożsamość autorki jest ściśle strzeżoną tajemnicą wydawnictwa.

"Będę waszą najtańszą autorką. Oszczędzę wam nawet mojej obecności" - poinformowała wydawnictwo przed ukazaniem się książki. Autorka twierdzi, że nie wybrała anonimowości, tylko nieobecność i pragnie, żeby jej książki broniły się same.

Czytelnicy przypuszczają, że Ellena Ferrante urodziła się w Neapolu, bo tam umieszcza akcję swoich powieści. I twierdzą, że fabuła jej poprzedniego bestsellera, który także został zekranizowany i jest do obejrzenia w Polsce - "Genialna przyjaciółka" - to biografia autorki.

W Polsce książka "Zakłamane życie dorosłych" została wydana w 2020 roku przez Grupę Wydawniczą Sonia Draga. Wtedy też była światowa premiera książki, która została opóźniona o pół roku z powodu pandemii.

Źródło: Granice.pl, Filmweb.pl, Wikipedia.org, Soniadraga.pl

TOK FM PREMIUM