"Jestem już inną osobą. Musiałem szybko wydorośleć". Ralph Kaminski opowiada o swoim pożegnaniu z "morzem"

- "Pożegnanie z morzem" to zamknięcie bardzo długiego i intensywnego etapu, który był dla mnie spełnieniem największych marzeń - tak Ralph Kaminski mówi w TOK FM o trasie koncertowej zamykającej promowanie jego debiutanckiej płyty.

Raph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący muzykę nawiązującą - jak sam mówi - do alternatywnego popu z elementami muzyki filmowej. Mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu.

Artysta jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. 

Totalnie nowy Ralph Kaminski

Od wydania debiutanckiego albumu pt. "m o r z e" mijają dwa lata. Artysta przyznaje, że od tego czasu bardzo się zmienił.

- Mam wrażenie, że jestem już inną osobą. Musiałem strasznie szybko wydorośleć - mówi artysta, zdradzając Kamilowi Wróblewskiemu, co jest nowego w Ralphie Kaminskim.

- Mniej naiwności, mniej bujania w obłokach. Jestem świadom procesów, które czekają na twórców działających w tym biznesie. Gdy zaczynałem tę drogę dwa lata temu, nie widziałem, czego się spodziewać po tym wszystkim. Nie wiedziałem, jak ciężka czeka mnie praca - przyznaje muzyk.

 

Ma być odważniej

Jednocześnie uchylił rąbka tajemnicy dotyczącej najbliższych planów związanych z nowym materiałem.

- Nie powinienem jeszcze tego powiedzieć, ale już skomponowałem drugą płytę - zdradził na antenie TOK FM. 

- Czy będzie muzycznie inna płyta od "m o r z a"? - dopytywał prowadzący. 

- To wszystko się okaże. Na pewno wiem, że chciałbym pójść odważniej - odpowiedział artysta, dodając: 

- Lubię, jak twórcy zaskakują albo pokazują się z innej strony. Jak trochę odcinają się od tego, co było wcześniej. Nie mówię, że odetnę się od wszystkiego, ponieważ wydaje mi się, że zbudowałem swój język muzyczny i gdzieś to zostanie. Chciałbym zacząć robić coś odważniej.

Na razie artysta wyrusza - w ostatnią - trasę koncertową zamykającą promowanie płyty "m o r z e". Będzie to ostatnia okazja, aby usłyszeć na żywo materiał z debiutanckiej płyty.

Pierwszy występ odbędzie się 10 listopada w Gdańsku, finał - 7 grudnia w Warszawie. Podczas trasy Ralph Kaminski będzie koncertował z zespołem My Best Band In The World.

- Tak naprawdę będzie to spektakl. Mam nową scenografię i nowe kostiumy. Jest to muzyka, która ma inne dodatkowe życie na żywo. I myślę, że dzięki temu można naprawdę poczuć w niej dużo emocji - powiedział.

Dłuższa rozmowa Kamila Wróblewskiego z Ralphem Kaminskim tylko w archiwum Radia TOK FM! 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM