Żeby zagrać koncert w cyklu MTV "Unplugged", trzeba dostać zaproszenie... i spełnić trzy warunki. Jakie? Wyjaśnia Brodka

Warunki są jasne i dla wszystkich takie same. Co ciekawe nie dotyczą kwestii technicznych, nikt też nie poleca zagrania konkretnych piosenek. O co więc chodzi? Posłuchajcie Moniki Brodki.

Monika Brodka od kulis poznała proces przygotowywania, realizacji i produkcji takiego koncertu, a w ostatni piątek premierę miała płyta z zagranym przez nią występem w słynnym cyklu MTV. - Jak każda produkcja tego typu, ma ona swój budżet, w którym trzeba się zmieścić. Ale wszystkie sprawy artystyczne, wybór współpracowników, gości, utworów, to były moje decyzje, w które nikt nie ingerował - przyznała wokalistka w programie "Między Słowami". 

Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych wymagań, które należy spełnić, by koncert znalazł się w legendarnym cyklu. Pierwszy warunek, o którym mówiła Monika Brodka, to pojawienie się w czasie koncertu coveru, czyli nowej wersji cudzego utworu. Artystka zdecydowała się na zaprezentowanie własnej wersji utworu Nirvany "Heart-Shaped Box". Drugi warunek to goście, których należy zaprosić do wspólnego grania. W przypadku Brodki byli to: Dawid Podsiadło w utworze "Santa Muerte" oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z nią "Syberię". Trzeci warunek, który stawia MTV, to obecność na scenie publiczności, która na żywo i na miejscu obserwuje występ. - Przez to ten koncert ma bardziej intymny wymiar - mówiła wokalistka w rozmowie z Kamilem Wróblewskim.

"MTV Unplugged Brodka" to zapis akustycznego występu, który odbył się 12 kwietnia 2018 r. w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Oprawę wizualną przygotowała Aleksandra Wasilkowska, architektka, urbanistka i scenografka. Za reżyserię odpowiadała Agnieszka Szmoczyńska, jedna z najciekawszych autorek polskiego kina ostatnich lat, reżyserka m.in. głośnych i nagradzanych "Córek Dancingu".

 

MTV Unplugged to kultowa seria występów, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Pierwszy koncert bez prądu zrealizował w 1987 roku zespół Jethro Tull, a cały cykl MTV Unplugged ruszył od 1989 roku. 

Wśród najważniejszych artystów, którzy zostali zaproszeni do projektu MTV Unplugged, warto wymienić m.in. Nirvanę, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, czy Alicię Keys. W Polsce swoją muzykę w wersji akustycznej prezentowały dotychczas takie gwiazdy jak: Kayah, Hey, Wilki, Kult i O.S.T.R. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Żeby zagrać koncert w cyklu MTV "Unplugged", trzeba dostać zaproszenie... i spełnić trzy warunki. Jakie? Wyjaśnia Brodka
Zaloguj się
 • domrosa

  Oceniono 6 razy 6

  Brodka, mimo że jest niezłą wokalistką, ma w sobie coś strasznie antypatycznego. Zawsze gdy mówi, wyczuwam jakąś blazę, pogardę, mówi od niechcenia jakby rozmawiała z kimś głupszym od siebie. Jest szalenie znudzona, czasem nawet podirytowana, że ktoś śmiał ją o coś zapytać. Prywatnie bywa strasznie nieprzyjemna, obcesowa, a nawet chamska. Obserwowałam wielokrotnie z boku i nie mogłam się nadziwić, jak tak można.

 • redaktorwydania

  Oceniono 6 razy 4

  Brak górali to ostatni warunek

 • js08836

  Oceniono 2 razy 2

  Byli jeszcze, i to oni w/g mnie byli najlepsi Eric Clapton i Paul McCartney.

 • log182

  Oceniono 1 raz 1

  Męskie granie ;)

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  Nie kłamcie! Że "Za reżyserię odpowiadała Agnieszka Szmoczyńska"!
  Za reżyserię odpowiadała Agnieszka Smoczyńska!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX