Pol'and'Rock Festival 2019. Kiedy koncerty, kto zagra, jak dotrzeć?

Pol'and'Rock Festival, do 2017 roku znany jako Przystanek Woodstock, to jeden z najpopularniejszych letnich festiwali muzycznych w Polsce. Co edycję pojawiają się tam setki tysięcy ludzi spragnionych dobrej zabawy, którzy mogą spędzić czas pod jedną z czterech scen: Dużą, Małą, Viva Kultura i ASP. Pol'and'Rock Festival 2019 - kto zagra, kiedy koncerty i jak na nie dotrzeć? Oto niezbędne informacje.
Zobacz wideo

Pol’and’Rock Festival 2019. Kto i kiedy zagra? [DATA]

Pol’and’Rock Festival, do 2017 roku znany jako Przystanek Woodstock, to jeden z najpopularniejszych letnich festiwali muzycznych w Polsce. Od 2004 roku organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą, a za jego kształt odpowiedzialna jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co edycję na Pol’and’Rock Festival pojawiają się setki tysięcy ludzi spragnionych dobrej zabawy, którzy mogą spędzić czas pod jedną z czterech scen: Dużą, Małą, Viva Kultura i ASP. Jednak Pol’and’Rock Festival to nie tylko muzyka, to przede wszystkim ludzie. Kiedy festiwal się odbędzie? W dniach 1-2-3 sierpnia 2019 roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata spotkają się dawni, obecni i przyszli znajomi, którzy razem z organizatorami postarają się, żeby także w tym roku drugi miesiąc wakacji okazał się tym najbardziej huczny.

W 2019 roku festiwalowicze będą mieli okazję spotkać wielu znanych artystów. Kto zagra na Pol’and’Rock Festival? Na Dużej scenie wystąpią m.in.: Acid Drinkers, Parkway Drive, Ziggy Marley, Kult, Perturbator, Agnieszka Chylińska czy Lordi. Natomiast Mała scena należy do takich artystów jak: The Casualties, Daria Zawiałow, Tulia czy Horskh. Ciekawie będzie także na pozostałych scenach, gdzie zobaczymy np.: SKØV, Agatę Karczewską, Dr. Misia, Moskwę, Jazz Band Młynarski - Masecki oraz Macieja Maleńczuka. Różnorodność jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie. XXV Edycja Pol’and’Rock Festival zapowiada się naprawdę ciekawie.

Pol'and'Rock Festival 2019. Pociągi, autobusy - jak dotrzeć?

Głośno było w mediach o zamieszaniu w związku z dojazdem na Pol'and'Rock Festival 2019. Dotąd co roku festiwalowicze mieli zapewnione specjalne pociągi, którymi mogli bez przeszkód dotrzeć do Kostrzyna nad Odrą, położonego w północno-zachodniej części województwa lubuskiego. Jednak w tym roku pod koniec maja spółka Przewozy Regionalne ogłosiła, że rezygnuje z postawienia dodatkowych pociągów dedykowanych osobom chcącym wziąć udział w Pol'and'Rock Festival 2019 (wcześniej Woodstock). Ta decyzja była dla organizatorów i publiczności prawdziwym szokiem. W sieci pojawiły się głosy jakoby powodem tej decyzji była chęć zaszkodzenia Jerzemu Owsiakowi, który jest założycielem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wobec tego jak dotrzeć na Pol'and'Rock Festival 2019? W związku z kontrowersjami po decyzji Przewozów Regionalnych w akcję organizacji pociągów włączyli się marszałkowie z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego. Jednak dopiero apel premiera Mateusza Morawieckiego przyniósł konsensus, którego konsekwencją była decyzja o uruchomieniu specjalnych połączeń do Kostrzyna nad Odrą. Chcących dostać się na miejsce wspierają także sami organizatorzy. Od lat na festiwal można dostać się dzięki Bankowi Podróży, autobusem czy samochodem. Alternatywą jest także BlaBlaCar i liczne wypożyczalnie pojazdów (w tym busów czy autokarów).

TOK FM PREMIUM