Anita Lipnicka o nietypowej "randeczce" z okazji 25-lecia na scenie. "Trzeba było się nagimnastykować"

- Nigdy nie sądziłam, że będę śpiewać do tanecznych wersji swoich piosenek - przyznała w audycji "Między Słowami" w TOK FM Anita Lipnicka.
Zobacz wideo

W piątek ukazała się nowa płyta Anity Lipnicka "odNowa". To nie jest typowy krążek z premierowymi utworami. Płyta ukazuje się z okazji 25-lecia działalności artystycznej Lipnickiej. Jednak nie jest to również składanka. - Chciałam, żeby ktoś inny wypowiedział się niejako na mój temat. Chciałam odwiedzić światy, w których nigdy nie byłam – wyjaśniała Lipnicka w TOK FM. 

Rozmówczyni Kamila Wróblewskiego do pracy nad nową płytą zaprosiła kompozytorów i producentów, m.in. Marcina Macuka, który współpracował m.in. z Nosowską, Kubę Karasia z The Dumplings, Michała "Foxa" Króla, który przez lata współpracował z Marią Peszek. To oni kompletnie na nowo wymyślili utwory Anity.

- Chciałam, żeby zabrali mnie na wycieczkę, a ja będę pasażerem. Dałam im wolność. I taką oto randeczkę sobie zafundowałam z okazji 25-lecia pracy – żartowała piosenkarka. 

Anita Lipnicka wszystkie piosenki zaśpiewała na nowo. Przyznawała, że wiązała się to z wyjściem z pewnej strefy komfortu. - Traktowałam to jako przygodę, a moi fani się bali. Zmierzenie się z wizjami moich producentów, które nie do końca były mi znane i bliskie stylistyczne, to było dużo wyzwanie. Trzeba się było nagimnastykować, żeby się odnaleźć w ich przestrzeni. Nigdy się nie spodziewałam, że będę śpiewać do tanecznych wersji moich piosenek – przyznała wokalistka, która karierę zaczynała w latach 90. w  Varius Manx.

Jak podkreślała Lipnicka, w związku z rocznicą nie chciała przygotowywać "zwykłej" składanki z cyklu "the best of", bo zawsze stara się wybiegać do przodu. - Zawsze patrzę przed siebie. Nie oglądam się wstecz, jestem wiecznie spóźniona i mam milion rzeczy do ogarnięcia. Nie gromadzę pamiątek czy zdjęć. Ja nawet własnych płyt nie mam – zdradziła Anita Lipnicka w rozmowie z Kamilem Wróblewskim. 

 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM