Viki Gabor najlepsza. Polska po raz drugi z rzędu wygrywa Eurowizję Junior

Wiktoria Gabor wygrała piosenką "Superhero" z ekologicznym przesłaniem. Polska jest pierwszym krajem, ktory drugi raz z rzędu wygrał Eurowizję Junior. Przed rokiem zwyciężyła Roksana Węgiel.
Zobacz wideo

W konkursie, który odbył się w hali Arena w Gliwicach, wzięli udział młodzi wykonawcy z 19 krajów. Drugie miejsce w konkursie zajął reprezentant Kazachstanu Yerzhan Maxim, a trzecie - Hiszpanka Melani Garcia-Marte.

- Będę płakać z radości do końca życia – mówiła Wiktoria Gabor po ogłoszeniu wyników. Podczas konferencji prasowej mówiła, że śpiewanie stało się jej pasją, kiedy miała sześć lat. - Muzyka to całe życie i nigdy nie przestanę dążyć do tego celu, to jest w moim sercu - stwierdziła. 

Wiktoria Gabor urodziła się 24 lipca 2007 r. w Niemczech, potem z rodziną mieszkała w Polsce, Wielkiej Brytanii i ponownie w Polsce. Przepustkę do startu w konkursie Eurowizji dał jej udział w programie "Szansa na sukces", w którym wybierano reprezentanta Polski w tym konkursie. Wcześniej występowała w telewizyjnym show TVP 2 "The Voice Kids".

Po wygranej Viki Gabor prezes TVP, która była współorganizatorem konkursu, zapowiedział, że telewizja publiczna będzie się ubiegała o organizację kolejnej edycji Eurowizji Junior, bo w przypadku dziecięcego konkursu kraj zwycięzcy nie otrzymuje prawa do organizacji konkursu "z automatu", jak w przypadku rywalizacji dorosłych.

DOSTĘP PREMIUM